Відеоблоги

ФОП 3 групи: як відзвітуватися за квартал

Ви дізнаєтесь:

  • Як створити Декларацію в е-кабінеті.
  • Як заповнити Декларацію.
  • Коли сплатити податок.
Оберіть відео для перегляду

5(9)

Оцініть відео:

ФОП 3 групи: як відзвітуватися за квартал

00:08:04

Дар'я Костенко

5(9)

Оцініть відео:


Створення Декларації в е-кабінеті

Ніби щойно відзвітувалася за 2022 рік, а вже минув І квартал і ФОПам третьої групи 3-5% вже потрібно звітуватися за І квартал. Відзвітуймось. Для того, щоб відзвітуватися, зайдемо в електронний кабінет платника податків. Натискаємо «Вхід», вибираємо свій центр сертифікації, у мене це ПриватБанк, обираю свій ключ, дивиться в якій папочці він знаходиться, і пароль. «Зчитуємо». Ключ успішного завантажено і входимо. Ми увійшли в електронний кабінет платника податків. Далі обираємо «Введення звітності» і в нас є І квартал 2023 року, «Створити». Створюємо податкову декларацію платника єдиного податку. Тут обираємо «f01 прибуток» і знаходимо податкову декларацію. В нас буде номер однотипного документа, в мене «1». Код ДПІ, в мене вже заповнений автоматично. Я натискаю кнопочку «Створити».


Після цього вже шапка моєї декларації, вона є заповненою. Звітна декларація, І квартал 2023 року. Перевіряємо. «Уточнююча», я нічого не уточнюю, тому поле три залишається незаповненим. Далі перевіряю свою податкову інспекцію, свої дані. Адреса електронної пошти не є обов'язковою, тому залишаю поле пустим. Табличка 8, вона залишається пустою, тому що я не планую подавати ліквідаційну звітність та не переходжу на іншу систему оподаткування. Що важливо? Коли будете заповнювати декларацію, ви повинні в дев'ятому рядку «Фактична численність найманих працівників» обов'язково зазначити цифру. Якщо ваша фактична чисельність працівників дорівнює нулю ставите «0». Якщо у вас є працівники, ставити ту кількість. У мене працівників немає, тому я ставлю «0». І переходимо до КВЕДів. Що по КВЕДам? Тут повинні ми зазначати не ті КВЕДи, які в нас є в загальному, а КВЕДи, за якими ми отримали в І кварталі наш дохід. Щоб не заповнювати вручну код КВЕДа і назва КВЕДа, давайте перейдемо з вами до облікових даних платника, перейдемо до моїх КВЕДів, їх в мене не один і не два, але я точно знаю, що я отримувала дохід за тільки двома КВЕДами, тому я їх виділяю, ctrl+C. Введення звітності, ось вона відкрита, заходжу і сюди вставляю, ctrl+V. Обов'язково прибирають ці нижні підкреслення. Ось, будь ласка, два КВЕДи й назва згідно КВЕДів. Ставимо «0», не забуваємо.

Далі розділи ІІ й ІІІ ми з вами пропускаємо. Отже, розділи ІІ та ІІІ ми пропустили, тому що ми являємося ФОПами третьої групи, для нас є розділ IV «Показники господарської діяльності платників єдиного податку третьої групи». Давайте ми будемо ФОПами, які працюють за 5%, тобто без ПДВ. Я тут ставлю свій дохід, який я отримала за І квартал, це буде 70520,21 грн. Він ставиться з копійками. Далі я повинна продублювати цей дохід у розділі V, щоб визначити свій податок, своє зобов'язання. Рядочок 8, я дублюю 70520,21 грн. І далі з цієї суми я повинна визначити суму податку за ставкою 5%. Це наш рядок 11 розділу V. 5% – це буде 3 526,01 грн. Далі, нараховано всього за звітний (податковий) період, це в нас рядочок 9, 10, 11. Тобто ми знову дублюємо наш податок 3 526,01 грн. «Нараховано за попередній звітний період», тут ми повинні були проставляти дані від попередньої декларації, але в нас тільки почався рік, тому рядочок 13 в І кварталі буде пустим. Далі, «сума єдиного податку, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного періоду», рядочок 12 - рядочок 13. Тобто ми знову дублюємо свій податок 3 526,01 грн. Рядочок 14.2, тут йдеться про загальне мінімальне податкове зобов'язання. Нагадуємо, загальне мінімальне податкове зобов'язання, воно визначається, якщо ви є платником даного зобов'язання, тільки в кінці року. Тому знову ми тут нічого не ставимо і дублюємо наш податок, який ми повинні заплатити в І кварталі, знову 3 526,01 грн.


Строк сплати податку

Отже, ми з вами, заповнили, визначили. Далі йде розділ, де ми виправляємо самостійно виявлені помилки. В нас помилок не було, уточнюючу декларацію ми не подавали, тому цей розділ ми залишаємо пустим. Розділ 7 «Визначення зобов'язань зі сплати єдиного внеску за даними звітного періоду» залишається пустим, він заповнюється тільки в кінці поточного року. Тобто в IV кварталі ви будете заповнювати цей розділ, якщо є платниками ЄСВ. Далі розділи ми не заповнюємо, ніяких доповнень до даної декларації ми не надаємо, тому на цьому декларація є завершеною і суму 3 526,01 грн ми повинні будемо заплатити до бюджету, після строку подання даної декларації. Нагадуємо, дана декларація подається протягом 40 календарних днів після кінця кварталу, тобто до 10 травня поточного року. Після граничної дати, протягом 10 днів, ви маєте заплатити визнаний податок.