Ви дізнаєтесь:
- Як створити Декларацію в електронному кабінеті.
- Як заповнити, перевірити, підписати та подати Декларацію.
Особливості перебування та строки звітування ФОП на ЄП 2%
Якщо ви ФОП ІІІ групи 2%, у вас є певні вигоди, а саме: відсутність лімітів та дуже великий об’єм КВЕДів, якими ви можете користуватися. Але разом з тим ФОПи даної групи, даного податку, вони повинні звітуватися кожного місяця про свої доходи. Давайте разом заповнимо дану декларацію. Для цього ми повинні зайти в електронний кабінет Державної податкової служби України. Натискаємо «Вхід», обираємо центр сертифікації, ваш, у якому ваш є ключ. В мене це є «ПриватБанк». Обираю ключ і ввожу пароль, натискаємо «Зчитати», ключ успішно завантажено. Входимо. Ось ми увійшли в Електронний кабінет платника податків.
Вхід до електронного кабінету та створення Декларації
Натискаємо «Ведення звітності», обираємо місяць за яким ми будемо звітуватися. Зараз звітуємо за березень, тому 2023 рік і березень місяць.
Натискаємо кнопочку «Створити». Тут ми можемо натиснути «Всі», якщо не знаємо де в нас міститься ця декларація, і тут будуть всі можливі звіти, які є за березень 2023 року, які можна створити.
Якщо ж ви знаєте де шукати, то ви повинні знайти даний звіт в розділі «F01 Прибуток». Саме тут ми й знаходимо цю декларацію, «Податкова декларація платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні». І ось у нас є граничний термін, до якого ми повинні здавати дану декларацію, до 20 квітня.
Натискаємо на «Створити», номер в мене цього документу в періоді буде «1».
Далі вже заповнена моя податкова інспекція, я натискаю «Створити». Деякі поля вже створені автоматично. А саме те, що: дана декларація являється звітною; податковий звітний період – третій місяць 2023 року; моя податкова інспекція, до якої я звітую; і те, що я фізична особа – підприємець.
Далі ви бачите, що зірочками відмічені поля для обов’язкового заповнення. Вони як раз в мене всі заповнені. Електронна адреса не є обов’язковою для заповнення, тому я її наразі залишаю незаповненою.
Переходимо до першого розділу «Розрахунок податкових зобов’язань з єдиного податку». Тут ми зазначаємо обсяг доходу за березень місяць. Мій обсяг доходу за березень місяць буде 50 218,87 грн, зазначаються гривні з копійками. І одразу друга рядок даного, першого розділу, ми вже тут показуємо 2% з даного обсягу доходу. 2% це буде 1 004,38 грн. Ось ця сума, це є визначений податок за березень місяць, цю суму я буду сплачувати до бюджету.
Далі в нас є розділ ІІ «Розрахунок податкових зобов’язань з єдиного податку з урахуванням позитивного значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок». Розділ ІІ заповнюється тільки в кінці року, тобто в грудневій декларації, його залишаємо наразі без жодних позначок.
Третій розділ «Визначення податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок». Наразі у нас немає помилок, тому цей розділ ми також залишаємо просто незаповненим. Доповнень до податкової декларації у нас ніяких немає, тому що ні ЄСВ, ні МПЗ наразі не заповнюються. Тому дана декларація є повністю заповненою. Я обов’язково перевіряю чи в мене всі поля заповнені. Перевірено, є.
Зберігаю декларацію і для продовження мені потрібно підписати документ, і далі його відправити. Наразі цього робити не буду. Ось статус показано, що ця декларація є заповненою і правильною, і вона готова до відправки. Можна натиснути «Підписати» і потім відправити дану декларацію.
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.