Відеоблоги

1-ПВ місячний та квартальний: як заповнити та подати в М.Е.Doc

Ви дізнаєтесь:

  • Як обрати форму звіту 1-ПВ в М.Е.Doc.
  • Про правила заповнення звіту 1-ПВ.
  • Як подати звіт 1-ПВ в М.Е.Doc.
Оберіть відео для перегляду

5(6)

Оцініть відео:

1-ПВ місячний та квартальний: як заповнити та подати в М.Е.Doc

00:08:40

Ольга Хільчук

5(6)

Оцініть відео:


Створення щомісячного звіту 1-ПВ та періодичність подання

Звіт, який найчастіше подають бухгалтери, пов'язаний із нарахуванням заробітної плати та відпрацьованим робочим часом. Формується він щомісячно та щоквартально до 7 числа місяця, наступного за звітним. 

Для того, щоб створити звіт в програмі М.Е.Doc, ми переходимо у розділ «Звітність» підрозділ «Реєстр звітів». Спочатку будемо формувати щомісячний звіт за березень 2023 року. Для цього обираємо відповідний період у верхньому полі: «Березень 2023 року». Переходимо до кнопки «Створити звіт», обираємо бланки Державної служби статистики. Натиснувши один раз, нам в правій частині відкриваються усі діючі форми, які можна на сьогодні подати, і шукаємо «1-ПВ Звіт з праці (місячний)». В списку можна відшукати відповідний звіт або скористатися фільтрацією чи пошуком. Фільтр дозволяє у верхньому полі, яке відкривається, вводити назву звіту, будь-яке слово. А пошук, одразу в пошуковій стрічці теж вводите реквізити документа, для того, щоб його система відшукала. Припустимо пишу слово «праці», «Знайти». Система нам пропонує варіанти й ми переходимо від одного до другого, і той, який нам підходить, вибираємо. Двічі натискаємо на вибраному полі або натискаємо «Створити». Попередньо можна перевірити чи дійсно звіт діючий, тобто чи немає в полі «Скасувати» дати, з якої звіт уже не приймається. Натискаємо «Створити». Відкривається новий документ з відповідними реквізитами, які тягнуться із картки підприємства.

Переходимо до тих цифрових даних, які необхідно вказати у відповідних полях. А саме, в розділі І Кількість працівників, робочий час і фонд оплати праці. Зверніть увагу, що на сьогодні звіт подається за ідентифікатором форми S0301014. У мене є попередньо доданий звіт із певними даними. Отже, фонд оплати праці працівників – 1 000 грн. Сума податку з доходів фізичних осіб, що відрахована з фонду оплати праці. Середньооблікова кількість штатних працівників. Кількість відпрацьованого робочого часу. Фонд оплати праці штатних працівників. Якщо у вас ця інформація наявна відносно штатних працівників, ви вказуєте її у відповідних полях. Після того як внесли інформацію натискаємо «Перевірити документ». Якщо помилки відсутні ми маємо відповідне інформаційне повідомлення. Якщо помилки наявні, червоним кольором знизу буде повідомлення про те, в яких полях необхідно внести інформацію. Після її виправлення, знову ж таки, проходимо перевірку документа.


Подання щомісячного звіту 1-ПВ до Держстату

Перевірений документ ми можемо відправити до органів статистики. Натискаємо «Наступні дії» - «Передати звіт на підпис» і потім з’явиться поле відправити до органу. У вас буде активна ось ця іконка «Відправити», що теж дозволяє надіслати звіт до статистиків. Якщо ми глянемо, наприклад, за січень місяць, прийнятий документ змінить свій стан, матиме ось таке позначення «Прийняти» і матимемо квитанцію №1, яка інформує про те, що звіт доставлений до Держстату. Квитанція №2, ми маємо з вами мати інформацію наступного характеру, що звіт прийнято для подальшої обробки, у випадку виявлення помилок при здійсненні обробки даних звіту в органах державної статистики та(або) необхідності надання уточнень вам буде повідомлено додатково. Відповідно така інформація слугує нам розумінням того, що звіт прийнятий.

Якщо для прикладу взяти попередньо поданий звіт, у квитанції №2 зазначено «Документ не прийнято» і буде у вас зазначено, наприклад, ось така помилка «При необхідності виправте документ та надішліть його знову», а помилка «Документ не може бути прийнятий – закінчення дії форми – грудень 2022 р.». І ось ви бачите, стан документа «Неприйнятий».

Одним з варіантів ще додавання звіту є його копіювання. Але звичайно цей варіант варто використовувати тоді, коли звітна форма не змінюється. То тоді досить зручно використати цей момент, для того, щоб пришвидшити заповнення інформації.


Створення та формування квартального звіту 1-ПВ

Обов’язково обираємо інший період, а саме І квартал 2023 року. Натискаємо, ідентично, «Створити». Одразу у нас при створенні звіту період змінився на І квартал 2023 року. Якби ми обрали невірний період, ми б звіту квартального тут не відшукали, а так ми його бачимо у списку. Покажу вам для прикладу березень 2023 року, повернуся і ви бачите, період березень, якщо ми дивимося на 1-ПВ, тут тільки місячна форма цього звіту. Якщо я міняю на І квартал, прошу, є квартальний звіт. Однак квартальний звіт треба додавати в періоді І кварталу. Тобто обов’язково і тут, і в додаванні звіту. Тобто якщо ви відкрили вікно створення звіту і звіту не бачите, це може слугувати для вас сигналом того, що ви обрали невірний період. Натискаємо двічі, додається новий документ. Я ж відкрию попередньо створений документ. Ви бачите, якщо звіт помилковий, його стан підсвічується червоним кольором і ми маємо відповідну ідентифікацію. У вірному звіті інформація вноситься до: розділ І Кількість штатних працівників; розділу ІІ Втрати робочого часу штатних працівників, якщо була наявна така інформація; розділ ІІІ Склад фонду оплати праці штатних працівників; розділ IV Кількість і фонд оплати праці окремих категорій працівників; та розділ V Інформація про укладення колективних договорів станом на 31 грудня, інформація суди вноситься при звітуванні за ІV квартал, і ось ви бачите, тут є наступна виноска. Після внесення усієї необхідної інформації й перевірки документа, натискаємо «Відправити» звіт до органів статистики.

Таким чином ми з вами розглянули як документи щодо подання звіту з праці формуються в системі М.Е.Doc, помісячний та квартальний.