Відеоблоги

Уточнюючий з ЄСВ: покроковий алгоритм заповнення

Ви дізнаєтесь:

  • У яких випадках інформація щодо нарахування ЄСВ коригується шляхом подання УР.
  • Як нумеруються Податкові розрахунки та які показники підлягають коригуванню.
  • Як виправити несумову помилку в Уточнюючому Д1.
Оберіть відео для перегляду

4.9(19)

Оцініть відео:

Уточнюючий з ЄСВ: покроковий алгоритм заповнення

00:08:01

Тимур Алієв

4.9(19)

Оцініть відео:


Підстави та умови подання уточнюючого розрахунку. Правила та приклади нумерації 


Розрахунок, про який ми сьогодні поговоримо, це «Уточнюючий». Так от, цей розрахунок подається після закінчення строку подання розрахунку з типом «Звітний» або «Звітний новий», тобто коли вже повністю закінчилася звітна компанія, і може подаватися, ну звісно як за попередній звітний період, так і за будь-які звітні періоди. Колеги, відразу наголошую, що всі відпускні, лікарняні, декретні, ви їх не будете правити через уточнюючі розрахунки, ви їх будете правити в поточній звітності. Тому що відпускні, лікарняні, декретні, це завжди у вас виплати, які формуються за, вони показуються за конкретні місяці. Тому ось ці всі донарахування відпускних, лікарняних, декретних або їх мінусування зі знаком «-» (мінусу), ви завжди чекаєте коли у мене буде звітна компанія, я буду щось за ті періоди донараховувати або щось за ті періоди мінусувати. Там уточнюючий розрахунок не працює. А от щодо виплати «зарплата», там дійсно у нас працює уточнюючий розрахунок. При цьому у нас звісно в рядку 02, ми показуємо нумерацію податкових розрахунків. І нумерація податкових розрахунків звісно в межах одного податкового кварталу. Якщо я вже здав за IV квартал розрахунок з типом «Звітний», він у мене був перший, я поставлю «1». Якщо я після цього до закінчення звітної компанії зробив «Звітний новий», я поставлю «2». Ну а вже після цього, якщо я буду подавати «Уточнюючий» за IV квартал, він в мене уже звісно піде з номером «3». Так само, якщо я зараз почну тільки «Довідкові» подавати за І квартал, вони в мене підуть з «1». І в мене може бути 700 «Довідкових», а 701 тільки в мене буде «Звітний», але там звісно продублюється вся інформація.

Виправляємо помилки за допомогою звітності, яка діє у нас зараз, і можемо до речі виправити помилки в таблиці 6 Звіту з ЄСВ ще за вересень 2020 року, будемо виправляти її через квартальний податковий розрахунок, і якщо за ІІІ квартал 2020 року ще не коригувалися дані, то ми в рядку 02 пропишемо рік – 2020, квартал – ІІІ й номер розрахунку «1». І далі, якщо ми виправляємо помилку навіть в Д5 за ІІ квартал 2021 року й останній розрахунок за цей квартал мав номер «10», а чому він мав номер «10»? Може і «Довідкові» були, «Звітні» були й «Звітні нові» були, і «Уточнюючі» були, а зараз ще буде новий «Уточнюючий», то ми зазначаємо рік – 2021, квартал – ІІ й номер розрахунку у мене вже буде «11».


Показники, які підлягають та не підлягають коригуванню


Рядок 032. Ви часто робите помилки в тому кодифікаторі. Нічого страшного немає. Коригуванню підлягають показники, що зазначені в розділах І, ІІ додатка 4ДФ до Розрахунку і рядок 032 в Розрахунку та у додатку можливо скоригувати у разі одночасно наявної помилки у розділі І або розділі ІІ додатка 4ДФ. Окремого коригування рядка 032 немає. Тому якщо вже помилилися з тим кодифікатором, вже «чорт з ним», вибачте, і воно вже так буде, воно вже окремо не виправляється. Але коли якщо ви будете щось дійсно виправляти, ну там вже поставите новий кодифікатор. Тому окремо 32 рахунок, він не виправляється.

Рядок 06. У рядку 06 ми показуємо кількість додатків, які ми приєднуємо до розрахунку. Рядки з 07 по 110 будемо заповнювати тільки в «Звітному», тільки в «Звітному». В «Уточнюючому», ні в «Довідковому», ні в «Уточнюючому», ні «Звітному новому» ми їх заповнювати не будемо. І якщо ми під час заповнення тих рядочків, приміром, 101-110, там де середньооблікова кількість заголовної частини розрахунку помилилися або взагалі забули заповнити, «потяг пішов», ця ситуація не «воскрешається». Виправити це неможливо, адже коли ви будете подавати «Уточнюючий», ви рядки 101-110, вони лишаються порожніми. Тому з 07 по 110 рядочок я завжди можу щось зробити в «Звітній». Після того як я подав «Звітну», я вже жодних виправлень туди не внесу щодо ось тих середньооблікових, зокрема облікових, кількостей осіб з інвалідністю і тощо. Воно лишається на рівні «Звітного» і жодним чином не виправляється. Адже заповнені в «Уточнюючому» мають бути лише обов’язкові реквізити, визначені в рядках з 01 по 05 і в рядку 031 для платників ЄСВ, а також інформація про додатки, у яких буде проводитись коригування і їх кількість, яка в рядку 06. Тобто в «Уточнюючому» у мене пройде тільки з 01 по 06 рядки. Все. Якщо я навіть помилився в якихось там кількостях, для мене це не виправляється жодним чином ця шапка.


Виправлення несумової помилки в Уточнюючому Д1

Якщо брати «Уточнюючий» Д1, це найскладніший «Уточнюючий». Тому якщо в 4ДФ, Д5, Д6, це дуже просто, в Д1 «Уточнюючому» все складно. Тут все залежить від типу помилки, якої ви припустилися, сумова чи не сумова. Несумова, це персональні дані застрахованої особи, їх доповнення, кількість днів, кодів тощо. Сумова, це дійсно помилка в базі нарахування або в сумі ЄСВ. І якщо помилка несумова, то коригування проводимо за допомогою Розрахунку та Д1 з типом «Уточнюючий» і у заголовній частині Розрахунку пройдуть рядки 05, а в рядку 061 ми поставимо позначку, що ми туди додаємо Д1. В Д1 ми заповнюємо «шапку». В Д1 ми заповнюємо «шапку» і працюємо лише з інформацією, яку потрібно відкоригувати (додати/видалити) і по факту рядки з правильною інформацією до коригуючої звітності у нас потрапити не повинні. Якщо помилка несумова у табличній частині Д1 з типом «Уточнюючий» застосовуємо принцип «Ознака (0,1)». Тобто щоб виправити помилкові відомості, несумові, ми формуємо два рядки. В одному повністю повторюємо інформацію з помилкою, в графі 25 проставляємо «1» - рядок на виключення. У другому рядку вказуємо правильну інформацію, суму при цьому не чіпляємо. Вказуємо правильну інформацію і в графі 25 зазначаємо «0» - рядок на введення.


Ось такий приклад. За листопад минулого кварталу ми зазначили, що працівник є сумісником, хоча підприємство визначено ним як основне місце роботи. Я формую «Уточнюючи» Д1 за листопад IVкварталу. Я дублюю повністю рядочок, в графі 25 ставлю «1». Далі я вводжу новий рядочок, в графі 25 я ставлю «0». Тобто я вже по графі 21, яка показує місце роботи, те, що ви часто запитуєте, трудова книжка. Трудова книжка це основне місце роботи, без трудової це не основне. Бо ж такі питання дивні йдуть: «а трудова книжка в нього знаходиться на руках, а що мені тоді в графі 21 писати, «0»?». Колеги, ось то графа 21, це основне і сумісництво. І не треба дуже формально читати, трудова на руках чи не на руках. Зараз ці трудові нікому 150 років взагалі не потрібні. Ну якщо так брати. І можна жити взагалі без трудової. Але у 21 якщо «1», це основне, а сумісництво – «0». І ось тут я виправив, я виправив по графі 21, ви бачите.