Відеоблоги

Оплата товару подарунковим сертифікатом: як провести через ПРРО

Ви дізнаєтесь:

  • Як провести через ПРРО продаж подарункового сертифіката.
  • Як здійснити розрахунок за допомогою подарункового сертифіката.
  • Яку форму оплати можна обрати при «отоварюванні» подарункового сертифіката.
Оберіть відео для перегляду

4.8(7)

Оцініть відео:

Оплата товару подарунковим сертифікатом: як провести через ПРРО

00:06:18

Тимур Алієв

4.8(7)

Оцініть відео:



Продаж подарункового сертифіката

У практиці суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж товарів, можливі, так звані, подарункові сертифікати. Тобто ситуація, коли покупець (кінцевий споживач) придбав у магазині подарунковий сертифікат, подарував його іншій особі, ну а ця вже особа придбає товар за сертифікатом.

До речі, напишіть у коментарях чи є у вас така ситуація, чи ви використовуєте подарункові сертифікати, продаєте подарункові сертифікати й взагалі чи можливо у вас такі подарункові сертифікати отоварити.


Звісно якщо ви при цьому використовуєте ПРРО постає питання, а як цю ситуацію провести через ПРРО. І податкова, вона наголошує на тому, що в цьому разі має оформлюватися два чеки ПРРО. Перший чек у момент, коли покупець купує подарунковий сертифікат. Ну а вже другий чек, коли цей сертифікат по факту «отоварюється». Тобто умовно кажучи, можна казати, що ми маємо справу з двома подіями. Перша подія, коли покупець купує подарунковий сертифікат, ну, наприклад, у нас номінал 1800 грн, тобто будь-якого номіналу. І оскільки ми ще не знаємо які саме товари згодом будуть придбані, то в чеку ПРРО звісно ми зазначаємо номенклатуру товарів, наприклад, подарунковий сертифікат на 1800 грн, бо це може бути й подарунковий сертифікат на 500, і на 1000, і на 2500. Тобто у вас можуть бути різні подарункові сертифікати. Звісно вони пройдуть як різна товарна номенклатура, адже в чеку РРО має пройти конкретна товарна позиція, яка має бути чітко проідентифікована. У нашому випадку, оскільки подарунковий сертифікат коштує 1800 грн, відповідно ми покажемо подарунковий сертифікат 1800 грн, тому що вони у нас можуть бути різних номіналів. Ну і далі ми будемо заповнювати всі стандартні реквізити, в тому числі сума на 1800 грн, якщо ми є платник ПДВ, покажемо там ще і 300 грн ПДВ і обов’язково позначимо форму оплати, це «готівка», «картка» і тощо. Тобто перша подія безпосередньо коли до вас звертається якась особа, якийсь кінцевий споживач і ви йому продаєте цей подарунковий сертифікат. При цьому можете продати як за готівку, так і з використанням його платіжної картки.


Здійснення розрахунку за допомогою подарункового сертифіката

Щодо другої події, коли особа до вас звернулася і хоче отоварити цей сертифікат. Так от, з цього приводу було роз’яснення податкової в ЗІР (категорія 109.02), що при здійсненні розрахунків за допомогою подарункового сертифіката розрахункові операції проводяться через реєстратори, зокрема через ПРРО з позначенням форми оплати: «безготівкова». При цьому суб’єкт господарювання має право уточнити вид форми оплати: «подарунковий сертифікат» та суму коштів за цією формою оплати. Адже задля чого це взагалі потрібно? Адже по першій події у вас відбувся продаж сертифіката, по другій події у вас по факту відбувається продаж товару, але розрахунок за нього буде здійснюватися повністю або частково сертифікатом. Тобто щоб по факту у вас, як то кажуть, не задвоювалися продажі, тому ви у своєму обліку, в когось це може бути, наприклад, «картка», безготівка 1, в когось «сертифікат» безготівка 2, тобто ви маєте для себе чітко розмежовувати, що для вас продаж за подарунковим сертифікатом, це не більше ніж окрема форма оплати. При цьому, якщо загальна сума покупки буде більша ніж вартість, зокрема, подарункового сертифіката, то в чеку зазначається декілька форм оплати: «готівка та/або безготівкова» і сума коштів за кожною формою оплати, яка була використана при здійсненні розрахункової операції. Ну, наприклад, якщо товар коштує 2000 грн, а сертифікат на 1800 грн, то окрема форма оплати на 1800 грн пройде як за безпосередньо подарунковим сертифікатом, а на 200 грн пройде безпосередньо різниця, або готівкою, або безготівково. Але як при цьому зазначає податкова в тому самому ЗІР, що водночас в програмних рішеннях, які надаються Державною податковою службою на безоплатній основі, наразі відсутня можливість проведення через ПРРО розрахунків, які отримує покупець за допомогою подарункового сертифіката. Але, у деяких комерційних ПРРО дійсно можна обрати таку форму оплати як «Сертифікат».

До речі, напишіть зараз у коментарях, а вашому ПРРО можливо обрати таку форму оплати як «сертифікат»?