Покрокова інструкція як заповнити платіжне доручення на сплату ЄСВ та податків роботодавцем
При заповненні платіжного доручення, слід керуватися Інструкцією № 163 та Порядком № 666.
Розглянемо декілька варіантів заповнення платіжного доручення на сплату ЄСВ, ВС, ПДФО роботодавцем-страхувальником за найманих працівників.
Спочатку заповнимо платіжне доручення на сплату ЄСВ роботодавцем-страхувальником.
Створюємо платіжне доручення у клієнт-банку. Зазвичай, в документі автоматично заповнюється інформація про дані платника. Якщо розрахункових рахунків декілька, необхідно перевірити відповідність рахунку з якого планується сплата.
При заповненні даних щодо отримувача, вказуємо за реквізитом «Отримувач» ‒ найменування органу ДПС (даному випадку ‒ Головне управління ДПС у м. Києві (ДПІ в Оболонському р-ні), а за реквізитом «Код отримувача» ‒ його код у Єдиному державному реєстрі. Також вказується банк отримувача ‒ Казначейство України та номер рахунку за стандартом IBAN.
Для зарахування ЄСВ, нарахованого роботодавцями, зокрема на суми заробітної плати, винагороди за договорами ЦПХ, допомоги по тимчасовій непрацездатності, рахунок має містити символ «201».
Зверніть увагу! Актуальна інформація щодо рахунків для сплати податкових платежів та єдиного внеску розміщена в електронному кабінеті платників, на вебпорталі ДПС у рубриці «Рахунки для сплати платежів» або за посиланням вказаним в описі до цього відео https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv та в Центрах обслуговування платників.
Суму ЄСВ вказуємо у платіжному дорученні цифрами, словами зазвичай заповнюється автоматично.
Реквізит «Призначення платежу» заповнюється так, як ви бачите на слайді. Зокрема:
у полі № 1 зазначається службовий код («*»);
у полі № 2 вказується розділовий знак «;» та код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску);
у полі № 3 вказується розділовий знак «;» та код платника;
у полі № 4 вказується розділовий знак «;» та інформація про призначення платежу –«ЄСВ на зарплату за першу половину січня 2023 року»;
у полях № 5, № 6, № 7 вказується розділовий знак «;», і відповідне поле не заповнюється.
Під час заповнення полів не допускаються пропуски (пробіли) між цифрами та службовими знаками та між словами та службовими знаками.
Платіжне доручення підписується однією або декількома відповідальними особами, які уповноважені розпоряджатися рахунком.
Далі заповнимо платіжне доручення на сплату військового збору роботодавцем.
Створюємо платіжне доручення, заповнюємо реквізити для сплати, не забуваємо перевірити на сайті ДПС чи не змінилась інформація з 01 січня 2023 року.
Реквізит «Призначення платежу» заповнюється так, як ви бачите на слайді. Зокрема :
у полі № 1 зазначається службовий код («*»);
у полі № 2 вказується розділовий знак «;» та код виду сплати («101» – сплата суми податків і зборів);
у полі № 3 вказується розділовий знак «;» та код з платника;
у полі № 4 вказується розділовий знак «;» та інформація про призначення платежу –«Військовий збір із зарплати за першу половину січня 2023 року»;
у полях № 5, № 6, № 7 вказується розділовий знак «;», і відповідне поле не заповнюється.
При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між цифрами, словами та службовими знаками.
Під час заповнення платіжного доручення на сплату ПДФО, проводимо ті ж самі дії як і при сплаті інших податків і зборі. При виборі реквізитів для оплати в найменуванні коду класифікації доходів бюджету обираємо «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати».
Призначення платежу буде мати наступний вигляд: *;101;22222222;ПДФО із зарплати за першу половину січня 2023 року;;;
Не забувайте, що правильне заповнення всіх реквізитів платіжного доручення - це запорука своєчасного та вірного відображення сплачених податків і зборів в картці платника податків.
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.