Ви дізнаєтесь:
- Кому доступна послуга сплати податків в Дії.
- Які функції та інформація доступні підприємцю в Дії.
- Про механізм сплати податку через Дію.
Давайте розглянемо як за декілька кліків оплатити податки через мобільний застосунок «Дія».
***
Для цього перейдемо до мобільного застосунку. За допомогою коду входу авторизуємося у системі. Та перейдемо до категорії послуги обравши відповідне поле «Податки ФОП». У верхньому полі ви побачите ті податки, які доступні вам до сплати. А саме: єдиний податок за листопад або єдиний соціальний внесок за IV квартал 2022 року. Відповідно можна обрати той податок, який ви хочете оплатити. Зверну увагу на те, що податки доступні до сплати тим фізичним особам – підприємцям, які перебувають на спрощеній системі обліку та не мають найманих працівників.
Категорії платників, яким доступна послуга сплати податків в Дії
Крім перерахування податків доступні ще інші функції. Ви бачите знизу у полі є детальна інформація про групу оподаткування, ставку податку, систему оподаткування. Після натискання більше розгорнутої інформації можна переглянути реєстраційні дані, дані про реєстрацію платником ЄСВ, про реєстрацію платником єдиного податку, дані про банківські рахунки. Ось це цікаве меню, де знаходиться інформація про рахунки відкриті в банках на вашу користь як фізичної особи – підприємця. Крім того є можливість синхронізувати банк з рахунком ФОП. Що це дає? Це дає можливість ті суми коштів, які заходять на банківський ваш ФОПівський рахунок в подальшому «Дія» їх аналізуватиме та при синхронізації є можливість включення їх до декларації з єдиного податку, автоматичного включення.
«Підприємницькі» інформація та функції Дії
Повернемося назад та розглянемо ситуацію, яка пов’язана ще із іншими полями меню «Декларації» та «Сплата податків та зборів». У категорії «Декларації» знаходиться інформація про те чи здані у вас вчасно декларації з єдиного податку за відповідний рік. Якщо вони отримані, вказується ця інформація. Також можна переглянути архів таки декларацій. Інше поле меню «Розрахунки з бюджетом» показує стан розрахунків на поточну дату. Ви бачите, 14 листопада 2022 року, нараховано єдиного податку 10480 сплачено 10380. Переплати або заборгованості немає, адже у мене було перехідне 100 грн єдиного податку, відповідно він врахувався за 2022 рік. Крім того Єдиний соціальний внесок нараховано і сплачено – 0. Адже я є найманим працівником і не повинна сплачувати ЄСВ як ФОП. Хоча в мене наявна переплата за 2021 рік, яку я можу повернути з бюджету.
Механізм сплати податку через Дію
Перейдемо безпосередньо до перерахування податків через «Дію». Натискаємо кнопку «Сплатити». Зверніть увагу, період за який сплачується Єдиний соціальний внесок, в даному випадку листопад, не є активним до редагування. Крім того сума внеску теж сірого відтінку, вона теж не може бути вами змінена. Комісія платіжної компанії, ви бачите суму. І зазначається яка сума буде загалом до сплати. Натискаємо кнопку «Сплатити». З двох варіантів: «Оплатити через Google Pay» або «Сплатити карткою». Обираєте той, який вам більше підходить. Якщо ви бажаєте сплатити карткою, відповідно вводите її реквізити і в кінці достатньо при введені інформації про картку натиснути кнопку «Сплатити». Таким чином інформація буде зафіксованою і податок буде перерахований на користь бюджету. І вже наступного робочого дня ви зможете перевірити таке зарахування. Відповідно сума коштів не буде доступна до сплати, вам буде показано, що за листопад уже сплачено суму єдиного податку.
***
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.
Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗