Відеоблоги

Як вивантажити е-лікарняний з веб-порталу ПФУ та завантажити до заяви-розрахунку в Медку

Ви дізнаєтесь:

  • Як знайти інформацію про е-лікарняний на порталі ПФУ.
  • Як імпортувати дані про е-лікарняний з веб-порталу ПФУ.
  • Як скласти заяву-розрахунку.
Оберіть відео для перегляду

4.8(39)

Оцініть відео:

Як вивантажити е-лікарняний з веб-порталу ПФУ та завантажити до заяви-розрахунку в Медку

00:09:26

Ольга Хільчук

4.8(39)

Оцініть відео:

Імпорт е-лікарняних з порталу Пенсійного фонду до інших програмних ресурсів, як ви думаєте це можливо? 

***

Можливо, колеги. Ми в цьому відео проговоримо детально як дуже швидко з вебпортал Пенсійного фонду, з приватного кабінету роботодавця, вивантажити дані е-лікарняних та в подальшому їх завантажити до програмного забезпечення M.E.Doc до заяви-розрахунку.

 

Функціонал веб-порталу ПФУ надає можливість імпорту е-лікарняних до інших програмних ресурсів

Перейдемо з вами до вебпорталу Пенсійного фонду, скориставшись кнопкою «Вхід» зайдемо до приватної частини кабінету роботодавця. Для цього використаємо електронний цифровий підпис і пароль захисту до даного підпису. Таким чином ми авторизуємося у системі та перейдемо до приватного блоку вебпортал Пенсійного фонду.

Для того, щоб вивантажити е-лікарняні нам необхідно перейти до розділу у верхньому блоці «Головна» - «Листки непрацездатності». Одразу ж нам система пропонує визначити параметри пошуку таких е-лікарняних. Як на мене, найшвидший варіант. Ну звичайно якщо ви суто по одному якомусь лікарняному будете працювати, можна ввести його номер, але, однак, це теж дуже довго. Ну не дуже довго, в порівнянні. Мені найбільш подобається варіант, коли вноситься інформація «прізвище» та «ім’я» вашого працівника, по якому буде подаватися заявка до Фонду соціального страхування. Отже, я введу прізвище такого співробітника, по якому буду шукати е-лікарняні. Більше інші дані ніякі я не вказую, просто натискаю «Пошук».

Система підібрала усі лікарняні, які відповідають даним реквізитам, тобто прізвище та ім’я застрахованої особи. Зверніть увагу, що у такому випадку вже не йде мова за реквізит «по батькові», тут вже його немає. Достатньо лише ввести прізвище або прізвище та ім’я, можна навіть просто ім’я, якщо у вас співробітник з таким іменем лише один. Можна ввести дані про початок та закінчення лікарняних, коли вони розпочалися або закінчилися. Тим самим ви можете створювати заявку за відповідно певний період часу, включати туди дані по застрахованих особах, які хворіли у відповідний проміжок часу.

Що ми робимо далі? Ви бачите, в такому випадку є лікарняні з датою відкриття в жовтні, у вересні, у серпні. Є частина з них готові до сплати. Є такі, лише які закритими є, тобто ми не можемо включити їх до заяви-розрахунку після розгляду нашою комісією. Отже, наш наступний крок, це натиснути на кнопку «Вивантажити дані лікарняних листів». І ось ви бачите, знизу у нас завантажується документ із назвою «export(2)», в дужках залежно від кількості документів, які ви попередньо вивантажували із вебпортал Пенсійного фонду. Відкрию цей документ. Для багатьох з вас XML-документи уже можливо не такі страшні. Ви їх чули, коли говорили, йшла мова про оцифрування трудової діяльності співробітників. Однак певна категорія з вас вперше чує і можливо зараз злякалася того документу, який я відкрила. Однак робити вам з ним тут нічого непотрібно. Хоча ви можете і в ньому попрацювати.

 

Вивантаження даних про е-лікарняний в кабінеті роботодавця на порталі ПФ та створення заяви-розрахунку на основі вивантаженого е-лікарняного

Ви бачите «Row», це все дані по кожному з лікарняних листів. Це один лікарняний листи. Ви можете їх ідентифікувати в такому випадку нумерацією або ж датою початку та закінчення. Якщо ви вважаєте, що цей лікарняний не потрібен вам до заяви-розрахунку, ви можете безпосередньо звідси ось таким чином цей блок видалити й він не потрапить потів у заяву-розрахунок. А можна нічого з цим вивантаженим документом не робити, я покажу як далі з ним працювати уже в програмному забезпечені M.E.Doc, де напевно буде комфортніше, тому що більш наочно буде зрозуміліше яку інформацію ви включаєте, яку не включаєте до заяви-розрахунку. Отже, ви бачите ось ці блоки, це кожен з тих лікарняних, які потрапили з ресурсу вебпортал Пенсійного фонду.

Закриваю я вивантажений документ і переходжу до M.E.Doc. По відповідній організації, по які були вивантажені е-лікарняні, переходжу у категорію «Реєстр звітів» з головного меню. Обираю період в якому буде подана заява-розрахунок. Для цього створюю новий документ через категорію «Створення звіту» і переходжу до бланків від Фонду соціального страхування, і ось у нас заява-розрахунок. Або можна скористатися фільтрацією для того, щоб знайти цей документ. Можна і скопіювати попередній документ. І що ми робимо в такому випадку? Тобто тут не працює варіант «Реєстрі звітів» і «Файл» - «Імпорт», як ми звикли до багатьох документів щодо імпорту, завантаження в програмне забезпечення M.E.Doc. Ми відкрили заяву-розрахунок і натискаємо кнопку «Наступні дії» знизу і необхідно обрати дію «Заповнити на основі е-лікарняного листка». І з того місця розташування, куди у вас вивантажився документ з Пенсійного фонду, а найчастіше це тека «Завантаження», обираємо цей документ. Натискаю «Відкрити». І, друзі, гортаю донизу, і ви бачите, вся інформація щодо прізвища, ім’я, по батькові, номеру, номеру лікарняного листа, причини непрацездатності та періодів, послідовно як вони лежали на вебпортал, вся вона завантажилася до даної заяви-розрахунку.


Перспективні можливості веб-порталу ПФУ

Тобто якщо це стосується великої кількості е-лікарняних, то звичайно це дуже корисний ресурс, який нам пропонує, в тому числі й вебпортал Пенсійного фонду, і програмне забезпечення M.E.Doc. Ви в такому випадку маючи зайві лікарняні листи, ви пам’ятаєте два верхніх не були готові до сплати, а лише закриті, активуєте цей рядок в будь-якій комірці й натискаєте видалити рядок. Залишаючи там самим тільки ті записи, які вам потрібні для подання в заяві-розрахунку. Або, я ж говорила, ви могли це зробити безпосередньо в XML-документі. Таким чином, колеги, ми навчились експортувати дані з вебпортал Пенсійного фонду в електронному форматі й імпортувати їх у M.E.Doc, у заяву-розрахунок. Тим самим пришвидшивши свою участь у формуванні такого документа та поданні заявки до Фонду соціального страхування. Забігаючи на перед і повернувшись до вебпорталу Пенсійного фонду ви знаєте, що у нас тут є «Листки непрацездатності» та «Заяви-розрахунки (макет)». Можливо у той період, коли на сьогодні відбувається реформування системи соціального страхування, ви знаєте, що Фонд соціального страхування приєднали до Пенсійного фонду, поки на законодавчому рівні. Фактично ще на ділі ми цих рухів не відчули. Однак вважаю, що у майбутньому, не дарма такий функціонал присутній на вебпортал, ми заяву-розрахунок будемо подавати безпосередньо через вебпортал Пенсійного фонду. І це теж свого часу пришвидшить таку взаємодію при поданні інформації до відповідних держаних органів щодо фінансування лікарняних листків за рахунок коштів Держави.