Відеоблоги

Пакет допомоги бізнесу та підприємцям

Ви дізнаєтесь:

  1. Чи звільнять підприємців від сплати ЄСВ.
  2. Про зупинення перебігу строків щодо оскарження рішень контролюючих органів.
  3. Як здійснюватиметься діяльність учасників ринку небанківських послуг.
Оберіть відео для перегляду

4.8(28)

Оцініть відео:

Пакет допомоги бізнесу та підприємцям

00:07:53

Ірина Губіна

4.8(28)

Оцініть відео:

Новина, яка стосується податкових пільг, податкових певних канікул для ФОПів. І хочу зазначити, що маємо інформацію, за даними офісу Президента, що ФОПи 1 та 2 групи будуть повністю звільнені від ЄСВ. Підприємства та ФОПи 3-ї групи звільняються від сплати ЄСВ за найманих працівників, які були призвані до лав Збройних Сил та інших захисних формувань і формувань Тероборони. Знову ж таки ця інформація, тому що бухгалтери питають коли та з якої дати, хочу зазначити, що ту інформацію, яку я процитувала, це є просто інформація від Президента, інформація з сайту офісу Президента. Отже, коли починаються запитання: «З якої дати? А що робити з найманими працівниками ФОПів 2 групи?». Наразі, знову ж таки підкреслюю, ми з вами зараз не маємо ще навіть тексту проекту документа. Ну ми розуміємо, що мають бути зміни до Закону про ЄСВ, якщо йдеться про ЄСВ. То будемо чекати і обов’язково оперативно будемо коментувати і надавати інформацію. Тобто звільнення від ЄСВ це тільки поки що анонс від нашого Президента. І як він зазначив, що це є тільки перша частина великого пакету допомоги, урядової підтримки. Окрім іншого, зазначається, що звільнення буде на час воєнного стану та ще мінімум на рік після завершення. Але знову ж таки, підкреслюю, поки що конкретики ми з вами не маємо. Отже чекаємо.

Рухаємося далі. Україна має швидко переходити до «економіки воєнного стану». Прем'єр Міністр Денис Шмигаль у своєму відео зверненні на цьому наголосив і зазначив, що до війни ми багато говорили про індустріальні парки, тепер розробки в цьому напрямку мають стати основою для розгортання підприємств, які працюють задля нашої перемоги. Отже чекаємо на розвиток таких інституцій як індустріальні парки, які також будуть мати особливі правила і особливі не тільки правила організації, а і сподіваємося правила оподаткування. Більш такі приземлені справи щодо подання скарг і розгляд скарг, рішень, контролюючих органів. Про це проінформувала ДПС, про порядок дій у зв’язку із неможливістю своєчасного подання скарги і перегляд рішень. На чому зупиняються податківці, зверніть будь-ласка увагу, кого війна застала саме в процесі оскарження дій податкової служби. Час «Ч» це 24.02.2022 року, тобто введення військового стану, до його офіційного закінчення. Початок 24.02.2022 р. і закінчення, це є обставини непереборної сили. Верховна Рада встановила, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану, для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг податкових та навколо податкових строків. Чому податкова згадує 3 березня? Йдеться про безпосередньо закон №2118, згідно з нормами якого, законопроект №7125, Закон №2118, згідно з нормами якого призупиняється перебіг строків податкових та навколо податкових строків на період дії воєнного стану.

Враховуючи ці моменти податкова зробила висновок, що у період із 24.02.2022 р. до закінчення воєнного стану зупинено перебіг строків щодо оскарження рішень контролюючих органів, які встановлені ст. 56 ПКУ та/або скарг платників податку, які не розглянуті станом на 24 лютого. Ну це є природньо, тобто все, все буде після війни.

Те що стосується діяльності учасників ринку небанківських послуг на час дії воєнного стану також маємо новації, маємо порядок щодо діяльності. Національний банк не буде застосовувати заходи впливу до зазначених учасників ринку за наступні порушення. Порушення строків подання звітності, установлених правилами складання та подання звітності учасником ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку, який затверджений постановою Національного банку 25.11.2021 р. №123. Не застосовуються санкції за порушення строків подання фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності за 2021 рік, проміжної фінансової звітності та проміжної консолідованої фінансової звітності за 2022 рік, складених на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами відповідно до центру збору фінансової звітності, операційне управління яким здійснює національна комісія цінних паперів. Тобто таксономія це також у нас ще окремий «шмат» питань для тих бухгалтерів, хто з цим працює. І майте на увазі будь-ласка, що центр збору фінансової звітності також поінформований про те, що за несвоєчасність подання нас не будуть штрафувати. Також не будуть застосовані санкції за порушення вимог щодо наявності власного капіталу, вимог щодо подання документів та надання інформації регулятору, передбачених низкою нормативно-правових актів НБУ, зокрема положення про ліцензування та реєстрацію. Також для окремих учасників ринку встановлюється ряд додаткових послаблень. Зміни набрали чинності, відповідна постанова, із 6 березня 2022 року.