Відеоблоги

РРО-штрафи для ФОПів можуть зменшити. Але не для всіх!

Ви дізнаєтесь:

  1. На яких умовах можуть бути застосовані понижуючі розміри РРО-штрафів.
  2. Які розміри нових штрафів можуть бути прийняті.
  3. У яких випадках можна мінімізувати РРО-штрафи.
Оберіть відео для перегляду

5(9)

Оцініть відео:

РРО-штрафи для ФОПів можуть зменшити. Але не для всіх!

00:06:15

Тетяна Мойсеєнко

5(9)

Оцініть відео:

А ви вже застосовуєте РРО з 1 січня чи сподіваєтесь на скасування штрафів? Напишіть у коментарях.

Голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, Данило Гетьманцев, у своєму телеграм-каналі 26 січня 2022 року повідомив, що на розгляд народних депутатів буде терміново подано законопроект про суттєве зменшення розмірів штрафних санкцій за порушення в частині застосування РРО. Що саме можуть змінити народні депутати? Давайте з’ясуємо.

Понижуючі штрафи будуть застосовуватися до платників єдиного податку, які перебувають на другій, третій та четвертій групі і в яких з 1 січня виник обов’язок застосовувати РРО при здійсненні розрахункових операцій. Про які штрафи йдеться? Це штрафи, які передбачені у п. 1 ст. 17 Закону про РРО. І давайте нагадаємо їх: проведення розрахункових операцій з використанням РРО на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); не проведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи; та невидача в паперовому вигляді та/або електронній формі відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції. З 1 січня цього року розмір штрафних санкцій за такі порушення складають 100% за порушення вчинене вперше, та 150% за кожне наступне вчинене порушення. Тож якщо законопроект буде подано та прийнято, то за такі порушення штраф для платників єдиного податку, які перебувають на 2,3 та 4 групі, складатиме 10% від суми вартості товарів/робіт/послуг проданих з порушенням, але за умови що платник єдиного податку встановив РРО або ПРРО до 1 лютого 2022 рок, або штраф у розмірі 50% суми вартості товарів/робіт/послуг проданих з порушеннями, але за умови що платник єдиного податку встановив РРО або ПРРО до 1 березня 2022 року. Штрафи будуть застосовуватися виключно за результатами податкових перевірок. Як бачимо, платники, які ще встигнуть до 1 лютого цього року встановити РРО або ПРРО, можуть обмежитися штрафами у розмірі 10% протягом всього 2022 року, адже понижуючі штрафи застосовуються лише до 1 січня 2023 року. Ну а ті ФОП, які встигнуть зареєструвати РРО лише до 1 березня, ризикують більше, штрафом 50%. І зрозуміло, що для всіх, хто з 1 березня не почне застосовувати реєстратор розрахункових операцій, штрафи складатимуть 100% вартості товарів/робіт/послуг проданих з порушеннями. Отже, народні депутати хочу максимально прискорити перехід приватних підприємців – платників єдиного податку на повну фіскалізацію. Скасувати обов’язкове застосування РРО Верховна Рада України не планує.

Якщо у вас також постійно виникають питання щодо змін та нововведень із застосуванням РРО та ПРРО, на які потрібно отримувати швидкі відповіді, рекомендую звернутися до «особистого консультанта» на бухгалтерській відео платформі №1. Це перший в Україні бухгалтерський консультаційний сервіс в якому без обмежень відповідають на запитання справжні експерти з багаторічним досвідом роботи. Кількість запитань в день не обмежується, а фахову відповідь ви отримуєте протягом доби, ще й з посиланнями на нормативну базу. Цей сервіс постійний і доступний всім при передплаті бухгалтерську відео платформу №1. Посилання тут.

Йдемо далі. У Законі про РРО є і інші штрафи. Зокрема, 30 або 300 нмдг. Також є окремий штраф за не ведення обліку товарних запасів та відсутність первинних документів на товар, штраф складає 100% вартості товарів. Розміри цих та інших штрафів не будуть зменшені, вони залишаються у тому ж розмірі, які вже діють на даний час.

Ну і звичайно нагадаємо, що без застосування реєстратора розрахункових операцій можна здійснювати реалізацію товарів, якщо оплати будуть виключно за реквізитами рахунку, тобто IBAN. Державна податкова служба вже неодноразово пояснювала, що без РРО здійснюються оплати: через установу банку шляхом перерахування коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок, тобто за використанням онлайн банкінгу, IBAN; через безпосереднє внесення готівки через касу банку для подальшого перерахування на розрахунковий рахунок продавця; та через платіжний термінал, який належить банку. Тобто нагадаємо, що відповідно п. 14 ст. 9 Закону про РРО, без застосування РРО проводять розрахунки за послуги в разі їх проведення виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Підсумки. У разі прийняття законопроекту розміри деяких РРО-штрафів будуть зменшені. А понижуючи штрафи діятимуть виключно протягом 2022 року.

***

Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗