Покрокова інструкція як заповнити заяви про реєстрацію РРО та ПРРО для ФОП
Насамперед розглянемо, як зареєструвати класичний реєстратор розрахункових операцій.
Для реєстрації РРО ФОП повинен подати заяву за формою № 1-РРО відповідно до Порядку № 547.
Насамперед вказуємо:
- статус заявника (фізична особа - підприємець),
- вид РРО – основний
- мету подання заяви – реєстрація РРО.
У розділі 1 вказується орган ДПС, до якого подається заява про реєстрацію РРО. Зверніть увагу заява подається до органу ДПС, у якому ФОП перебуває на обліку за адресою господарської одиниці, де буде використовуватися РРО (магазин, склад, кафе і т.д.). Не забувайте, що податкова може відмовити у реєстрації РРО, якщо суб’єкт не повідомив податковий орган про цю господарську одиницю шляхом подання форми № 20-ОПП
Відмова може бути й у випадку, якщо у повідомленні 20-ОПП було зазначено, що такий господарський об'єкт є закритим чи не експлуатується суб'єктом господарювання.
У розділі 2 вказуються прізвище ім’я по батькові приватного підприємця та його податковий номер.
При поданні заяви в електронній формі програма заповнить ці дані автоматично.
У розділі 3 вказуються дані щодо господарської одиниці – назва, адреса, ідентифікатор об'єкта оподаткування, вказаний у формі № 20-ОПП.
Також вказується код із Класифікатора об'єктів адміністративно-територіального устрою України за місцеперебуванням господарської одиниці та ДПІ за місцем реєстрації господарської одиниці.
У розділі 4 заяви потрібно вказати дані щодо РРО відповідно до технічних даних про РРО.
Також відповідну інформацію модна знайти у відкритій частині Електронного кабінету платника в Реєстрі екземплярів РРО за реєстраційним номером апарату, зокрема, за серійним (заводським) номером РРО.
Якщо модель (модифікацію) РРО не включено або виключено з Державного реєстру РРО, то ДПІ відмовить у реєстрації такого РРО.
Фіскальний номер при реєстрації РРО не вказується.
У розд. 5 "Сфера застосування відповідно до Державного реєстру РРО" зазначаються дані щодо коду сфери застосування РРО згідно з даними Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій.
Розділ 6 заповнюється у разі, якщо ФОП має зареєстровану книгу обліку розрахункових операцій на РРО та /або розрахункову книжку.
Але слід врахувати, що за відсутності КОРО у випадках виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється ФОПом до моменту включення електроенергії або до належного підключення резервного РРО (якщо такий зареєстровано на господарську одиницю).
У розділі 7 вказуються дані щодо центру сервісного обслуговування, з яким суб'єкт господарювання не уклав договору про технічне обслуговування та ремонт РРО.
Зверніть увагу! Якщо ЦСО не включено до Реєстру Центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, то ДПІ відмовить у реєстрації РРО.
Застосування РРО, опломбованого засобами контролю ЦСО, з яким суб'єкт господарювання не уклав договору про технічне обслуговування та ремонт РРО, вважається порушенням встановленого порядку опломбування.
Якщо ФОП не має зареєстрованої КОРО і не планує здійснювати розрахункові операції у разі відключення електроенергії, то він проставляє позначку за реквізитом 8.
У реєстраційній заяві у розділі 9 вказується спосіб отримання реєстраційного посвідчення (поштою або безпосередньо в ДПІ) або його копії (електронною поштою). Реєстраційне посвідчення РРО за формою № 3-РРО, надіслане чи видане суб’єкту податковим органом, засвідчує реєстрацію РРО в контролюючому органі.
У розділі 11 ФОП підтверджує достовірність інформації, поданої ним як заявником, вказує свій податковий номер, прізвище, ім’я, по батькові, проставляє підпис та дату подання заяви.
Після заповнення і підписання заяви, її необхідно відправити до контролюючого органу.
З’ясуємо як заповнити заяву за формою № 1-ПРРО для реєстрації програмного РРО. Таку заву подаємо відповідно до Порядку № 317.
Насамперед слід вказати мету подання заяви – реєстрація програмного РРО.
У розділі 2 вказуємо статус заявника (фізична особа - підприємець), та прізвище ім’я по батькові заявника. Далі має бути вказаний податковий номер.
Якщо заявник є платником ПДВ, він повинен вказати індивідуальний податковий номер платника ПДВ.
У розділі 3 заяви вказуються дані щодо господарської одиниці, де будуть здійснюватися розрахункові операції із застосуванням програмного РРО. Господарською одиницею може бути магазин, склад, кафе, автомобіль тощо. Ідентифікатор об’єкта оподаткування вказується за кодом, який було вказано у формі № 20-ОПП щодо цієї господарської одиниці. У такому випадку – це магазин, стосовно якого у формі № 20-ОПП було вказано ідентифікатор 321.
Також слід вказати назву та адресу господарської одиниці.
Якщо у ФОП немає господарської одиниці, то ФОП - платники єдиного податку проставляють у всі комірки «0» та зазначають адресу свого місцеперебування, тобто свою податкову адресу. Для ФОПа на загальній системі оподаткування такої можливості не передбачено формою заяви.
У розділі 4 слід обрати тип програмного РРО.
Оскільки у даному випадку розрахункові операції будуть здійснюватися у магазині, то обираємо тип стаціонарний. Якщо обрати тип «Пересувний», то це означає, що такий ПРРО буде зареєстрований на конкретну господарську одиницю (наприклад автомобіль), але може використовуватися на всій території України.
Інтернет-магазин обирає відповідний тип у разі, якщо у ФОП відсутня окрема господарська одиниця для здійснення підприємницької діяльності.
У розділі 5 слід вказати, чи передбачено ФОПом здійснення розрахункових операцій у разі відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу до моменту належного встановлення зв’язку.
Можна обрати варіант «не здійснюється (тобто ПРРО не буде працювати в режимі офлайн), здійснюється (ПРРО може працювати в режимі офлайн або із застосуванням резервного РРО).
Якщо обираємо варіант роботи ПРРО за відсутності зв’язку із сервером ДПС, тобто ПРРО буде працювати в режимі офлайн, то слід вказати кількість резервних фіскальних номерів для таких ситуацій.
У розділі 7 вказується податковий номер ФОП, його прізвище, ім’я, по батькові та дата подання заяви. Підписану заяву слід направити до ДПІ.
***
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.
Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗