Відеоблоги

Як заповнити протокол засідання комісії соцстраху щодо е-лікарняних

Покрокова інструкція як заповнити протокол засідання комісії соцстраху щодо е-лікарняних

Оберіть відео для перегляду

4.9(56)

Оцініть відео:

Як заповнити Протокол засідання комісії соцстраху щодо е-лікарняних

00:06:07

4.9(56)

Оцініть відео:

Протокол засідання комісії із соціального страхування (рішення уповноваженого) складається за формою, наведеною у Положенні про комісію (уповноваженого) зі страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженому постановою правління Фонду соцстраху 19.07.2018 р. № 13. Комісія приймає рішення про призначення страхових виплат на підставі листків непрацездатності як в паперовій, так і в електронній формі.

У заголовній частині протоколу вказується:

  • номер протоколу
  • назва підприємства, установи, організації;
  • дата складання протоколу. Зверніть увагу, що протокол оформлюється в день прийняття рішення комісією із соцстраху.
  • прізвища, ім'я, по батькові голови комісії, заступника голови комісії, членів комісії.

Якщо комісія прийняла рішення про призначення допомоги (а саме лікарняних та декретних), то у протоколі заповнюється таблиця 1 розділу І.

Вказується порядковий номер запису та дані застрахованої особи – прізвище, ім’я по батькові та номер страхового свідоцтва.

Якщо допомогу призначаємо на підставі електронного листка непрацездатності, то вказується лише його унікальний номер. Наприклад: № 2253362589-1. Серія в електронного лікарняного відсутня.

При заповненні графи «Причина непрацездатності»: слід врахувати, що назва цієї графи передбачає коди причин непрацездатності для паперових лікарняних, які відрізняються від кодів, передбачених для електронної форми лікарняних.

Для електронних листків непрацездатності щодо окремих причин непрацездатності передбачено інші коди. На слайді ви бачите відмінності в кодах найбільш поширених причин непрацездатності – вагітність та пологи, догляд за хворою дитиною, самоізоляція, профзахворювання та нещасний випадок на виробництві.

У зв’язку з цим при оформленні рішення щодо електронних лікарняних доцільно сформувати окрему таблицю у розділі І так, як показано на слайді. Тобто у назві таблиці вказати, що в ній вказано електронні листки непрацездатності. Також варто змінити назву графи «Причина непрацездатності*», окремо зазначивши у примітці перелік кодів причин непрацездатності, передбачених для електронних листків.

Далі вказуємо ознаку лікарняного: первинний – 1; продовження – 2. Орієнтуємося на число після риски в унікальному номері електронного лікарняного.

У графі «Період непрацездатності» слід вказати відповідні дати початку та закінчення хвороби, які визначені в електронному листку непрацездатності.

Кількість днів, що підлягають оплаті слід вказувати окремо в загальній кількості (тобто за весь період непрацездатності) та окремо кількість днів, які підлягають оплаті коштом Фонду соцстраху.

Зверніть увагу! Вказуються не робочі, а календарні дні.

В останній графі таблиці 1 вказується розмір допомоги у %, який залежить від страхового стажу застрахованої особи. У цьому випадку страховий стаж менше ніж три роки, тому розмір допомоги – 50 % середнього заробітку.

Якщо комісія приймає рішення про відмову в призначенні допомоги, то у протоколі заповнюється розділ II. Підстави для такої відмови вказані у ст. 23 Закону про соцстрах. Серед них непрацездатність у зв'язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або непрацездатність за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв'язку з навчанням.

У розділі II потрібно заповнювати відповідний рядок, який відповідає виду допомоги, у наданні якої відмовлено – по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах.

Наприклад, працівнику Сич І.В. відмовлено у наданні допомоги у зв’язку із тим, що під час хвороби він перебував у відпустці без збереження заробітної плати.

У рядку 1 заповнюємо всі відповідні графи, вказуючи прізвище, ім’я, по батькові працівника, номер його страхового свідоцтва та унікальний номер електронного лікарняного.

Далі вказуємо період тимчасової непрацездатності відповідно до лікарняного – у такому випадку з 20 по 31 серпня, тобто оплаті не підлягає 12 календарних днів.

Також вказуємо причину відмови – відпустка без збереження заробітної плати, яка припадає на дні тимчасової непрацездатності.

Заповнений протокол засвідчується підписами голови комісії (уповноваженого), заступника голови та підписами членів комісії.

***

Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗