Ви дізнаєтесь:
- Які податки можна сплатити через єдиний рахунок.
- Як почати використовувати єдиний рахунок.
- Як відмовитися від використання єдиного рахунку.
З цього року у ФОПів з’явилась можливість сплачувати податки та ЄСВ через єдиний рахунок. На слайді ви бачите що такий рахунок це рахунок у казначействі, відкритий для податківців. Через нього можна сплачувати податки, збори, інші платежі, а також ЄСВ. А не можна ПДВ, пальний та спиртовий акциз. Позитивним є те, і ви бачите на слайді, що на кошти на єдиному рахунку не може бути накладено арешт. Якщо ФОП вирішив все ж таки скористатися єдиним рахунком, то на слайді ми бачимо, що він подає відповідне повідомлення про використання такого рахунку через електронний кабінет і вже з наступного дня може використовувати такий єдиний рахунок. Робото з єдиним рахунком передбачає певний алгоритм дій. На слайді ми бачимо, що на першому кроці платник перераховує гроша на єдиний рахунок. На другому кроці податкова отримує підтвердження від Казначейства про рух коштів на такому рахунку. Третій крок передбачає що податківці направляють Казначейству реєстр у розрізі кожного платника. Ну а вже на останньому, четвертому, кроці Казначейство на підставі цього реєстру перераховує кошти до відповідного бюджету.
Звідки податкова буде знати куди саме перераховувати кошти? Заповнення платіжки щодо єдиного рахунку здійснюється на підставі розділу II Порядку №666. І при цьому, як зазначаються податківці в роз’ясненні розміщеному на слайді, платники, які сплачують кошти на єдиний рахунок, у реквізиті «Призначення платежу» розрахункового документа можуть визначити напрям використання коштів (одного чи кількох одержувачів) або не визначити такий напрям. При цьому якщо податківці не зможуть проідентифікувати певний платіж, якщо, приміром, не буде визначений конкретний напрям сплати податку або ЄСВ, то в такому разі, як ви бачите на слайді, податкова надсилає повідомлення через електронний кабінет і не пізніше наступного робочого дня платник визначає куди перерахувати ці кошти. Якщо ж платник не встигає протягом зазначеного терміну визначитися та не повідомляє податківців, то у такому разі платіж здійснюється за черговістю, передбаченої пунктом 35-1.6 ПКУ.
Якщо ФОП вирішив відмовитися від використання єдиного рахунку, то, на наступному слайді ми бачимо, що повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку подається через електронний кабінет. А у разі відмови від використання єдиного рахунку, таке використання, починаючи з 1 числа місяця наступного календарного року. Отже, якщо ви перейшли на єдиний рахунок в цьому році й вам щось не сподобалось, то ви змушені будете його використовувати до кінця 2021 року. Отже, почати використовувати єдиний рахунок та відмовитися від нього можна лише раз на рік.
***
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.
Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗