Ви дізнаєтесь:
1. Які РРО дозволені до використання.
2. Коли затверджено останній Держреєстр.
3. Як визначити, чи дозволено РРО до використання.
У новому Держреєстрі РРО кількість моделей значно зменшена. На слайді ви бачите витяг із ст. 12 Закону про РРО, за яким на території України дозволяється застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій.
Ну а сам реєстр в нас ведеться за відповідним Положенням №1315 і на слайді ми бачимо, що за пунктом 2 цього положення, реєстр містить дані про модель РРО, зокрема: назву, версію внутрішнього програмного забезпечення, найменування та місцезнаходження заявника і виробника, строк первинної реєстрації в органах ДПС, дату та номер рішення про включення до Держреєстру, ну а також сферу застосування РРО.
На наступному слайді ми бачимо, що останній Держреєстр було затверджено наказом ДПС від 21.12.2020 р. №744. І до речі остання версія містить лише 189 моделей РРО. Це набагато менше ніж у попередньому реєстрі, адже на слайді ми бачимо, що в реєстрі, який був затверджений наказом ДПСУ від 31.07.2020 р. №385, було 347 моделей РРО.
Оновлений реєстр, як і його попередники, містить два розділи і додаток. На слайді ми бачимо, що у першому розділі наведені ті РРО, які дозволені до первинної реєстрації. І тут треба звернути увагу саме на термін первинної реєстрації, до якого можна ці РРО зареєструвати в податковій. І до речі в оновленому реєстрі цей термін може бути і збільшено. Якщо ж він не збільшений, то після зазначеної дати РРО з першого розділу реєстру переходить до другого розділу. І на слайді ви бачите, що другий розділ у нас називається «РРО, первинна реєстрація яких заборонена». Отже користуватися ним ще можна, але первинно реєструвати в органах податкової – ні. Ну і до того ж на слайді ми бачимо, що у додатку міститься перелік РРО, виключених з Держреєстру у 2016-2018 роках, експлуатація яких не дозволяється. При цьому згідно ст. 12 Закону про РРО, як ви бачите на слайді, строк між первинною реєстрацією реєстраторів розрахункових операцій та датою їх виключення з Державного реєстру не може становити менше семи років. До речі цей строк остаточного використання РРО може постійно переглядатися, тому раджу передивитися останню версію Держреєстру і взагалі дізнатися, а можна ваш РРО наразі використовувати чи неможна. Адже якщо РРО немає ні в першому і ні в другому розділі Державного реєстру розрахункових операцій, то звісно ним користуватися неможна.
***