Важливо:
1. Портативні РРО можуть реєструватися на кур'єрську службу доставки (автомобіль, мотоцикл тощо).
2. Для реєстрації РРО на кур'єрську службу необхідно попередньо повідомити контролюючий орган про відповідний транспортний засіб і зазначити його реквізити у реєстраційній заяві.
3. За відсутності у суб'єкта господарювання транспортного засобу, зареєструвати портативний РРО можна за адресою господарської одиниці.
Суб’єкти господарювання, які здійснюють приймання замовлень через Інтернет, або через телефон, задля доставки товарів можуть використовувати або сторонню кур’єрську службу, або мати у власному складі свою кур’єрську службу. І у такому разі може статися така ситуація, що коли кур’єр приїжджає із товаром, то розрахунок за такий товар відбувається в квартирі покупця, ну або десь на вулиці, або десь в офісному приміщенні. Звісно перед суб’єктом господарювання, який використовує РРО, постає закономірне питання «а коли у такому разі формувати чек РРО?». На слайді ви бачите витяг з індивідуальної податкової консультації ДПС від 19.11.2019 р. №1431/6/99-00-05-04-01-15/ІПК. У випадках доставки товару покупцю суб’єкт господарювання може використовувати портативний РРО, який дозволяє проводити розрахункові операції безпосередньо на місці, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції. Отже коли розрахунок відбувається безпосередньо, умовно кажучи, в квартирі покупця, або готівкою, або банківською платіжною карткою, то кур’єр не приїжджає із заздалегідь пробитим чеком. Так само кур’єр не бере готівку і не відвозить її кудись на власну касу і там формується чек РРО. В такому разі розрахункова операція відбувається у, приміром, тій самій квартирі покупця, відбувається підчас передачі товару покупцю, відбувається при покупцеві, отже в такому разі кур’єр приїжджає із портативним РРО і формування чеку РРО ФКЧ-1 відбувається саме за прийманням готівки або за прийманням електронного платіжного засобу, якщо дійсно кур’єр приїжджає ще із POS-терміналом.
Оскільки РРО в нас треба зареєструвати, його треба зареєструвати на якусь господарську одиницю, то звісно постає питання «а на що саме буде реєструватися такий портативний РРО?». На слайді ми бачимо, що портативні РРО можуть реєструватися на кур’єрську службу доставки (автомобіль, мотоцикл тощо) та використовуватися кур’єром безпосередньо на місці реалізації товару чи наданні послуг (у місці проведення розрахунків). Ну а наступному слайді ми бачимо, що у такому випадку у розрахунковому документі, що засвідчує доставку (продаж) товару (надання послуг), мають зазначатися реквізити транспортного засобу. Ну це цілком закономірно, реєстрація відбувається на певний транспортний засіб, який можливо ідентифікувати, ну і звісно чек РРО буде містити, фактично, реквізити такого транспортного засобу.
Ну а що робити у такому разі, коли у кур’єра немає автомобіля, немає мотоциклу і він доставляє товар, приміром, тим самим велосипедом, або фактично користується громадським транспортом, користується тим самим метро, маршрутками, автобусами, тролейбусами? На наступному слайді ви бачите, що для реєстрації РРО на кур’єрську службу доставки суб’єкт господарювання у пункті 3 реєстраційної заяви має зазначити реквізити транспортного засобу (автомобіля, мотоцикла тощо), а також попередньо повідомити контролюючий орган про такий транспортний засіб як про об’єкт оподаткування, відповідно до вимог п. 63.3 ПКУ. Отже спочатку подати форму №20-ОПП. Звісно форму №20-ОПП ми можемо подати на той транспортний засіб, який ми можемо ідентифікувати, але разом із тим ми не проідентифікуємо велосипед і ми не про ідентифікуємо, як то кажуть, власні ноги. Ну а що робити у такому випадку? На слайді ви бачите, що у разі відсутності у суб’єкта господарювання пересувного об’єкта, зокрема транспортного засобу, портативний РРО може реєструватись за адресою господарської одиниці, де він зберігається. У реєстраційній заяві та у реєстраційному свідоцтві у такому випадку зазначається назва та адреса такої господарської одиниці.
***