Важливо:
1. Як здійснюється оплата товару в неробочий час.
2. Яку інформацію має містити фіскальний чек.
3. Коли формується фіскальний чек, якщо оплата надійшла в неробочий час.
Коли суб’єкт господарювання працює через Інтернет, ну і зазвичай використовує ПРРО, безперечний бонус від інтернет-торгівлі для покупців є те, що у будь-який час, будь-якої доби, покупці можуть здійснювати свої покупки і власне робити оплату для інтернет-магазину. Зовсім не думаючи про те, який головний біль потім буде у бухгалтера. Тому що таке питання, як провести цю оплату, яка проводиться покупцем в неробочий час інтернет-магазину, таке питання нажаль як не було врегульоване в часи застосування РРО, так і є неврегульованим зараз. І враховуючи на актуальність цього питання, йому навіть податківці присвятили окрему відповідь на запитання в категорії 109.06 у «ЗІР»: яким чином суб’єктам господарювання здійснювати проведення безпосередньо платежів, якщо продаж здійснюється через мережу Інтернет, як оформлювати документи у разі використання або РРО або звісно ПРРО. Адже для того щоб оформити документи навіть для ПРРО нам все одно треба мати «живих» людей. І перед тим, як я хочу познайомити вас із власне роз’ясненням сучасним, щодо того як оформлювати ці документи. Почати я б хотіла із трошечки більш раннього роз’яснення 2017 року, коли відповідаючи на аналогічне питання податківці в ІПК чітко і дуже відверто визначилися, що питання оформлення оплат у разі можливості приймати платежі цілодобово за допомогою мережі Інтернет, на даний час законодавчо не врегульовано. Тому, звісно, вони надають поради, як в роз’ясненнях 2017 року, яке я навожу для прикладу, так і у роз’ясненнях зараз у «ЗІР», яке виходить із простої логіки. Отже радять використовувати найближчий робочий час, після надходження оплати.
Якщо оплата надійшла, наприклад, у третій годині ночі 20 числа місяця, то власне починаючи там з 8 години ранку, коли запрацює за режимом роботи інтернет-магазин, треба провести через ПРРО такий платіж.
Може бути ситуація коли кошти ще не надійшли, оплата вже здійснилася і покупець у 8 ранку вже радий забрати свій товар, який о третій годині ночі він вже проплатив.
Питання: «ми маємо йому видати фіскальний чек?». Що робити в такому варіанті і як проводити цю оплату?
Якщо ми подивимось на роз’яснення податкової служби, воно власне може бути використано, але тільки у випадку, коли у нас є час чекати того моменту, поки ми зможемо провести, дочекатися надходження грошей на розрахунковий рахунок, потім після надходження грошей провести, пробити цей чек і потім коли прийде покупець видати йому і товар, наприклад, або надіслати такий товар і надіслати такий чек. Якщо власне такий формат нас влаштовує.
Якщо ж ні, що робити в такому випадку? В такому випадку, використовуючи мережу Інтернет і використовуючи ПРРО, ми маємо з вами розуміти, що у будь-якому разі ми маємо нашому покупцю видати фіскальний касовий чек.
Фіскальний касовий чек, він має містити обов’язкові реквізити. І зокрема такий реквізит є позначка те що форма оплати були електронні платіжні засоби. Також нагадую, що у випадку, якщо документ не містить якісь обов’язкові реквізити, зазначені у відповідному положенні, Положенні №13, то такий документ він не приймається як розрахунковий.
Отже ми маємо оформити наш платіж, оформити фіскальний чек в найближчий робочий час із зазначенням безпосередньо форми оплати. Але чомусь податківці вважають, що формою оплати при проведенні платіжних карток через інтернет-магазин буде не електронні платіжні засоби, як я зокрема наголосила цитуючи порядок положення №13, а формою оплати вони називають оплата після сплати. І в такому випадку податківці кажуть, що це є відстрочений платіж і він має бути зафіксований в чеку ПРРО з урахуванням режиму роботи суб’єкту господарювання. Отже як і в більш ранніх консультаціях так і зараз в «ЗІР», податківці наголошують на тому, що ми з вами маємо виходити із простої логіки. Тільки після того коли почнеться робочий час інтернет-магазину, ми зможемо відкрити ПРРО і здійснити всі необхідні операції із друкування фіскальних чеків, щоб потім їх надати нашим покупцям при передачі товарів, як того вимагає законодавство.
***