Важливо:
1. В чому суть операції «сторно».
2. Для чого формується ФКЧ-2.
3. Чи відображається операція «сторно» у Z-звіті.
Запитання: Чи відрізняється операція «сторно» від проведення ФКЧ-2 за повернення товару у ПРРО? Як операція «сторно» повинна відображатися у Z-звіті по ПРРО? Чи повинна у чеку на операцію «сторно» бути форма оплати? Де саме у чеку на операцію «сторно» потрібно вказати номер фіскального чека, який сторнується?
Відповідь: Операція «сторно» це суто технічна операція, яка і так закладена в ПРРО. В історії ваших чеків знаходите останній чек, нажимаєте там на відповідну іконку, в залежності від того яке у вас ПРРО, який інтерфейс, і там воно зазначає «сторнувати чек». «Сторно» це означає повне анулювання чеку. ФКЧ-2 це видатковий касовий чек видачі коштів. Якщо «сторно» у вас повністю чек анулює, то по ФКЧ-2 у вас можлива видача коштів у разі повернення товару.
І до речі у ФКЧ-1 у вас може бути п’ять товарних позицій, а покупець повертає одну з товарних позицій і ФКЧ-2 буде формуватися, приміром, лише на одну товарну позицію. А «сторно» анулює повністю весь чек. З огляду на вимоги до фіскальних функцій ПРРО, затверджені Кабміном Вимоги №199, які містять відсилку на Z-звіт класичного РРО.
Операції «сторно» взагалі не місце в Z-звіті, з огляду на Вимоги №199. Адже в Z-звіті відображаються операції по ФКЧ-1 і операції по ФКЧ-2. А «сторно» це означає що чек був, але він просто анулювався, його фізично немає, він вже фізично в Z-звіт ніяк не попаде.
***