Важливо:
1. Чи здійснюються службове внесення та видача готівки при використанні ПРРО.
2. Чи пов'язані службові операції з виконанням розрахункових операцій.
3. В яких випадках здійснюються службові операції.
Користувачі класичних РРО вже давно звикли до таких операцій як «службове внесення» та «службова видача». Адже їх використання чітка регламентує Порядок №547. Натомість Порядок №317, який регламентує використання ПРРО, нічого не каже про такі операції як «службова видача» та «службове внесення». Разом із тим, ПРРО все ж таки їх містить. Ну і до речі, податківці у відповідь щодо таких службових операцій у разі застосування як класичних так і програмних РРО, так само, надають свої висновки і один з них ви бачите на слайді. Це витяг із «ЗІР», за яким на думку податкової, якщо розрахунки здійснюються лише в безготівковій формі та готівкові кошти на місці проведення розрахунків фактично не вносяться або не видаються, то операції «службове внесення» або «службова видача» не проводяться. Отже ці службові операції вони, по-перше, не пов’язані з виконанням розрахункових операцій, ну а по-друге, пов’язані лише із рухом готівки на місці проведення розрахунків, там де використовується ПРРО.
Щодо операції «службове внесення», то на слайді ми бачимо, що це внесення готівки на місце проведення розрахунків. Ну а щодо операції «службова видача», то на слайді ми так само бачимо, що це видача готівки з місця проведення розрахунків. Отже, якщо приміром треба внести кошти на місце проведення розрахунків, а це може бути або розмінна монета, або той випадок коли приходить покупець і повертає товар і йому не вистачає певної суми, так само вноситься певна сума на місце проведення розрахунків. Ну а «службова видача» у тому разі коли з місця проведення розрахунків фактично вилучаються кошти.
При цьому суб’єкти господарювання, які використовують ПРРО, турбують питання: а чи треба, приміром, робити «службове внесення» після того, як в РРО пройшов Z-звіт; і приміром чи треба робити «службову видачу» перед виконанням Z-звіту.
На слайді ми бачимо, що «службове внесення» здійснюється за умови обнулення суми грошової скриньки після виконання Z-звіту перед першою розрахунковою операцією. Приміром, весь день працював касир і перед закриттям своєї зміни, перед Z-звітом, зробив службову видачу, а частина коштів у вигляді розмінної монети лишилася на місці проведення розрахунків. Так ось, коли на наступний день, касир відкриє свою зміну, то ці кошти, які будуть на місці проведення розрахунків, треба буде провести операцію «службове внесення», але, наголошую, лише у тому разі, коли Z-звіт програмного РРО зробить обнулення грошової скриньки.
Або може бути інша ситуація, що протягом дня у вас працює два касира, а оскільки ПРРО прив’язаний до роботи конкретного касира, якого можна чітко ідентифікувати, то приміром першу половину дня пропрацював касир, зробив свій Z-звіт, на місці проведення розрахунків лишилися кошти. Ці кошти переходять до іншого касира і після того коли відбулося обнулення скриньки РРО, той касир, другий, який відкриває свою зміну, має ось ці кошти, які перейшли від попереднього касира, провести операцію «службове внесення».
На наступному слайді ми бачимо, що «службова видача» здійснюється, якщо касир забирає гроші з місця проведення розрахунків (до проведення Z-звіту). Якщо ж на момент проведення Z-звіту гроші залишаються на місці, то «службова видача» не здійснюється. Отже «службова видача» в програмному РРО здійснюється лише за фактом видачі коштів з місця проведення розрахунків.
***