Важливо:
1. Заява про реєстрацію ПРРО подається тільки в електронній формі після подання форми № 20-ОПП і присвоєння цифрового коду на кожну торгову точку.
2. Про несправність ПРРО, роботу в режимі офлайн та переведення у фіскальний режим необхідно повідомляти ДПС шляхом надання відповідних повідомлень.
3. Налаштувати зв’язок ПРРО з сервером ДПС можна самостійно або через обслуговуючу компанію.
Сьогодні ми поговоримо з вами про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій і роботу з ними. З чого ми почнемо? Почати нам потрібно з подання відповідної заяви про реєстрацію нашого фіскального апарату. Але дану заяву нам потрібно подати тільки тоді, коли у нас уже подана форма №20-ОПП на торгову точку, для якої ми будемо реєструвати наш програмний фіскальний апарат. У формі №20-ОПП даній торговій точці буде присвоєний цифровий код, який ми вкажемо в заяві про реєстрацію нашого програмного реєстратора розрахункових операцій. Дана форма заяви затверджена наказом Мінфіну від 23.06.2020 р. №317. Дана заява буде подаватись тільки в електронному вигляді, тому на нашому слайді ми бачимо код форми за якою ми цю заяву будемо подавати (форма F(J)1316602).
Ми бачимо на нашому слайді, що коли в нас з’являться несправності в роботі програмного реєстратора розрахункових операцій, ми подамо заяву за формою №2-ПРРО, код форми F(J)1316701. Якщо ми перевели наш ПРРО в режим «офлайн», то перед відкриттям зміни ми подаємо заяву за формою №3-ПРРО, також в електронному вигляді, код форми F(J)1316801. Для того щоб перевести апарат в роботу в режимі «онлайн» нам потрібно подати заяву за формою №4-ПРРО, код форми F(J)1316901, і почати працювати. Якщо ми захочемо вивести апарат з режиму «офлайн» ми подамо заяву також за цією формою, тільки зробимо відповідну відмітку, що ми припиняємо роботу апарату у режимі «офлайн».
Хочемо зауважити, що у режимі «офлайн», на протязі місяця, апарат може працювати не більше 168 годин і не більше ніж 36 годин підряд. Це на протязі місяця. По сплину даного часу ваш апарат не зможе працювати і не буде зв’язаний з сервером державної податкової служби. Тож слідкуйте за цим.
І якщо ми вже зареєстрували наш програний апарат, наша заява за формою №1-ПРРО прийнята, ми про це отримали відповідну відповідь у квитанції від держаної податкової служби, там нам присвоюється фіскальний номер, нашому апарату. Після цього ви можете вже налаштувати роботу вашого апарату з вашою обліковою системою та із сервером податкової служби.
Налаштувати роботу апарату, щоб він був зв’язаний з сервером ДПС, ви можете власними силами, тому що податкова служба опублікувала у відкритий доступ всі протоколи API. Або ж ви можете замовити відповідний сервіс у вигляді програмного забезпечення від обслуговуючих компаній, які надають таку послугу. Вартість обслуговування програмного РРО у компаній приблизно однакова.
Після того, як ви почнете працювати з програмним РРО і ви, якщо укладаєте договір із обслуговуючою компанією, вони надають доступ до своїх електронних кабінетів, де ви для себе реєструєте, для роботи заводите дані про програмний апарат, про торгову точку і також потрібно вказати касира, який буде працювати з апаратом на кожні торговій точці. В програмному забезпечені, яке вам нададуть в обслуговуючій компанії, ви зможете контролювати всі операції, які ви проводите через ПРРО. Це відкриття зміни, це реєстрація фіскальних чеків, можете формувати Z-звіт при закритті зміни, та проміжні звіти у вигляді Х-звітів на протязі доби, поки ви ще не закрили зміну.
***