Відеоблоги

Звітність поштою: правила та ризики

Важливо:

1. Про строки подання звітності поштою.
2. Як оформити поштове відправлення.
3. Що робити, якщо відправлення втрачено.

 

Оберіть відео для перегляду

4.7(4)

Оцініть відео:

Звітність поштою: правила та ризики

00:05:25

Ольга Гонзайк

4.7(4)

Оцініть відео:

Звітність поштою: правила та ризики.

Відправляєте в податкову звіт поштою? Врахуйте нюанси!

Сезон подання річних звітів. Податкова нагадала, що звітність подається, за вибором платника податків, в один із трьох способів. Перший, особисто платником податків або уповноваженою на це особою. Другий, надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Ну і третій спосіб, подається засобами електронного зв’язку в електронній формі.

Відправлення звітності поштою не популярне, але виручає, якщо, наприклад, у підприємця строк дії ключа ЕЦП минув, а отримати новий чи особисто подати звітність немає можливості. Але подання звітності поштою має деякі особливості, про які необхідно знати. По-перше, звітність необхідно відправити в податкову не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації. По-друге, при оформленні поштового підправлення необхідно чітко дотримуватися вимог Порядку оформлення поштових відправлень №799. Вимоги не складні, але все одно нагадаю вам їх бо настали такі часи, коли ми вже не так часто підписуємо конверти у поштових відділеннях. Тож пам’ятайте. По-перше, на почтовому відправленні у нижній правій його частині відправником пишеться найменування одержувача та його адреса у такій послідовності: назва вулиці, номер будинку, найменування населеного пункту, району, області. Найменування відправника та його адреса пишуться у лівій верхній частині поштового відправлення, в порядку передбаченому для написання адреси одержувача. Згідно вимог порядку, поштовий індекс на листах пишеться стилізованими цифрами чорнилами або кульковою ручкою. Пам’ятайте, червоні, жовті та зелені кольори ручок використовувати, нажаль, неможна. І обов’язково не забудьте у верхній частині поштового відправлення зробити позначку «Звіт». Ну і найважливішим моментом є те, що лист зі звітністю особливий і ми обов’язково повинні заповнити бланк рекомендованого повідомлення про вручення, на своє ім’я або на ім’я особи, якій належить надіслати повідомлення після вручення такого поштового відправлення податковій. Також важливо скласти опис вкладення поштового відправлення в двох примірниках із зазначенням у ньому: найменування одержувача та його адреси, поіменного переліку предметів і загальної вартості вкладення, опис незабудьте підписати.

Ну а які ж ризики несе підприємець при відправленні звітності поштою? Звісно ніхто не застрахований від втрати, зіпсування листа, або затримки його вручення контролюючому органу з вини оператора поштового зв’язку. Щоправда у такому випадку такий оператор несе відповідальність відповідно до закону, а платник податків звільняється від будь-якої відповідальності за неподання або несвоєчасне подання такої податкової декларації. Але виникає додатковий обов’язок. Протягом п’яти робочих днів з дня отримання повідомлення про втрату або зіпсування поштового відправлення, необхідно надіслати поштою або надати особисто до податкової другий примірник податкової декларації, разом з копією повідомлення про втрату або зіпсування поштового відправлення. При цьому, незалежно від факту втрати або зіпсування такого поштового відправлення чи затримки його вручення, ви будете зобов’язані сплатити суму податкового зобов’язання, самостійно визначеної вами у такій податковій декларації, протягом строків встановлених податковим кодексом. Тож будьте пильними і вчасно подавайте звітність та сплачуйте податки.

***

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1