Важливо:
1. Через електронний кабінет платника податків можна отримати довідку про сплату ЄСВ, яка подається до центру зайнятості або Фонду соцстраху в залежності від виду соціальних виплат.
2. До центру занятості довідка подається за останні 6 місяців, а до Фонду соцстраху – за останні 12 місяців.
3. Для отримання соціальних виплат не потрібна довідка про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ.
Розглянемо, яким чином замовити довідку про сплату єдиного соціального внеску підприємцеві через електронний кабінет платника податків. Ми знаємо що дану довідку вимагає центр зайнятості коли ми подаємо документи при оформлені допомоги при частковій втраті зайнятості, а також Фонд соціального страхування, у випадку коли ми звертаємося з лікарняним у зв’язку з вагітністю та пологами. На першому слайді ви бачите, що довідка до центру зайнятості подається за останні шість місяців перед зупинкою виробництва, пов’язаної із карантином. Ви бачите витяг з постанови КМУ від 22.04.2020 р. №306, де зазначається що необхідно подавати дану довідку. Крім того, в мережі ми бачимо інформацію, що деякі роз’яснення свідчать що потрібна довідка про відсутність заборгованості з ЄСВ. Це не вірно. Необхідна все ж таки довідка про помісячну сплату єдиного соціального внеску.
На наступному слайді ви звернете увагу про те, що Фонд соціального страхування вимагає довідку про сплату єдиного соціального внеску за останні 12 місяців, перед подачею лікарняного.
Розглянемо яким чином скористатися функціями електронного кабінету, щоб замовити дану довідку. Для цього ми повинні скористатися функціями приватної частини електронного кабінету платника податків. Натискаємо на кнопку «Вхід», обираємо АЦСК який згенерував наш електронний ключ, обираємо його на носієві, вводимо пароль, тиснемо на «Зчитати». Успішне зчитування ключа підтверджується назвою власника даного електронного цифрового ключа. Тиснемо на «Увійти». Для того щоб замовити довідку про сплату єдиного соціального внеску нам необхідно використати такий розділ, в електронному кабінеті, як «Листування з ДПС». Звертаю вашу увагу на те, що не існує, в електронному кабінеті платника податків, відповідної форми, яку можна одразу ж звідси заповнити і відправити до ДПС. Нам необхідно попередньо підготувати заяву відповідного змісту, про те що ми хочемо отримати дану довідку, підписати її, поставити печатку, якщо вона у вас наявна, відсканувати і підготувати таким чином для подачі через електронний кабінет платника податків, що я вже попередньо зробила. А також під цим відео ви можете знайти форми даних заяв, які підготовлені нами попередньо. Відповідно ви обираєте ту форму, залежно від того чи до центру зайнятості, чи до Фонду соціального страхування вам необхідно подати дану довідку в майбутньому.
Переходимо безпосередньо до прикріплення даного листа. В категорії «Листування з ДПС», нам необхідно обрати код державної податкової інспекції, в мене обралося автоматично враховуючи облікові дані даної фізичної особи – підприємця, а також з правої частини необхідно обрати, чи це звернення до податкової, чи до митної служби. Ми обираємо податкову службу. Обираємо тип звернення, чи це лист, відповідно з випадаючого списку. Ми натискаємо, в даному випадку, на «Заяву (клопотання)». Обираємо тематику, у нас є відповідна тематика «Єдиний соціальний внесок», тому відповідно зазначаємо цю тематику. Пишемо короткий зміст даного звернення. Пишемо: «Отримання довідки про сплату ЄСВ. І підтягуємо попередньо від сканований документ про який я вже говорила. Тиснемо на «Зберегти». Після збереження даного документа, ми з вами переходимо, автоматично програма відсилає нас до іншого розділу «Вхідні/вихідні документи». Ми бачимо у нас зверху знаходиться лист із зеленою позначкою, з відповідним статусом «успішно збережений та перевірений». Далі ми можемо з ним працювати в такому вигляді як «Перегляд», якщо ми хочемо щось змінити. Натиснувши на перегляд нам вибиває все що ми попередньо з вами заповнювали. Нагадую, в категорії «відправлені документи». Далі ми його підписуємо, тиснемо на «Підписати» і аналогічно входженню у систему робимо усі дії (вибираємо АЦСК, відповідний колюч, вводимо пароль), тиснемо на «Підписати». Після успішного підписання статус документа змінився, позначка на ключик, що означає що він вже підписаний. І нам залишилося лише відправити даний документ, попередньо його необхідно виділити (підсвітити синім кольором) і натискаємо на «Відправити», ця кнопка стає активною, відповідно ми можемо нею скористатися. В даному випадку я відправляти даний лист не буду, таке відправлення зробила попередньо. Ми бачимо, знизу у нас лист уже зі статусом «відправлений», є в нас літачок. На що ще необхідно звернути увагу. Після відправки даного листа ми повинні перевірити систему в категорії «Вхідні документи». На протязі відповідного дня коли ми здійснювали таку відправку, на надходження листа від Держаної податкової інспекції, тиснемо на переглянути, який підтверджує що дане звернення зареєстроване, з відповідним реєстраційним номером та датою і реєстраційним індексом. Даний лист від ДПС, він формується автоматично, однак з певною участю держаних податкових інспекторів, які отримавши лист присвоять йому певну категорію і надсилається нам в електронному кабінеті з підтвердженням, що такий лист зареєстрований. Відповідно податкова інспекція, у визначений законодавством термін, відреагує на нього і відправить нам в електронному кабінеті відповідну довідку про сплату єдиного соціального внеску за відповідний термін, який ми запитували.
***