Відеоблоги

Оплатили карткою за рекламу у Facebook? Сплатіть податок на прибуток!

Важливо:

1. З 1 січня 2021 року ФОП повинен утримувати податок на прибуток з доходів, виплачених на користь нерезидента, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів (робіт, послуг).
2. У разі оплати нерезиденту за рекламу (зокрема у Facebook) необхідно буде сплатити податок у розмірі 20 % від суми доходу, але власним коштом, а не коштом нерезидента (пп. 141.4.6 ПКУ).
3. Про суми доходів, виплачених нерезидентам, та суми утриманого податку ФОП повинен буде звітувати у Податковій декларації з податку на прибуток підприємства.

Оберіть відео для перегляду

5(3)

Оцініть відео:

Оплатили карткою за рекламу у Facebook? Сплатіть податок на прибуток!

00:08:14

Ольга Гонзайк

5(3)

Оцініть відео:

Нові правила для ФОПів: декларацію з податку на прибуток тепер подаєте і ви! Підприємці повинні подавати декларацію з податку на прибуток. Що за нісенітниця скажете ви. Може декларацію з єдиного податку? Або максимум декларацію про майновий стан і доходи?

Мені б теж хотілось помилятись. Але нажаль з травня місяця ми живемо в нових реаліях. Оскільки було прийнято Закон №466, яким визначено, що тепер підприємці і самозайняті особи мають нараховувати податок з доходів нерезидентів з джерелом походження в Україні. І це не стосується якихось великих угод, чи якихось великих поставок, коли наприклад ви замовили собі із-за кордону матеріали, вони пливуть до вас декількома контейнерами, ви замовляєте послуги морського перевізника і оплачуєте йому фрахт. Це стосується досить стандартних і простих операцій. Наприклад замовлення послуг реклами, наприклад у Facebook. Оскільки в Україні немає представництва Facebook, то ви будете платити нерезиденту. І от Закон №466 вніс правки до Податкового кодексу і тепер нам каже, увага на слайд. ФОПи і самозайняті особи, які здійснюють виплати на користь нерезидентів мають нараховувати податок з доходів таких нерезидентів у порядку передбаченому розділом ІІІ «Податок на прибуток». Ну як же так, знову скажете ви, оскільки у розділі ІІІ «Податок на прибуток» чітко вказано хто є платниками податку на прибуток і там немає ФОПів. Так. Саме так і було. Але з травня місяця ви зможете заглянути у статтю 133 ПКУ і знайти там, увага на слайд, що тепер платниками податку на прибуток є фізичні особи – підприємці та самозайняті особи у разі виплати доходів нерезидентам.

Статтею 133 ПКУ також передбачено що оподатковувати такі доходи необхідно в порядку передбаченому статтею 141.4 ПКУ і в цій статті визначено які саме доходи нерезидентів оподатковуються, і за якими ставками. Увага на слайд. Пункт 141.1 визначає доходи і ці доходи є досить різні. Це є виплата дивідендів, це є виплата процентів, це є оплата орендних платежів, або лізингових, а також оплата фрахту. Там є дуже багато доходів нерезидентів і якщо ви уважно прослідкуєте за переліком цих доходів, то ви можете дійти висновку, що це більш такі пасивні доходи нерезидентів. І я хочу звернути вашу увагу на важливий пункт «к» цієї статті, яким передбачено що ви оподатковуєте всі доходи такого нерезидента, крім доходів, які виплачуються як компенсація за продані вам товари або послуги. Отже у разі якщо ви виплачуєте якісь доходи нерезиденту, ви обов’язково маєте протестувати ці доходи на відношення до статті 141.1 ПКУ і у разі якщо ви знайдете такі доходи у переліку вказаному в цій статті, то для вас починається нове коло пригод.

Добре, ми оподатковуємо, але за якими ж ставками? Увага на слайд. А ставки є теж різні. Незважаючи на те, що ми досліджуємо розділ «Податок на прибуток», це не стандартна ставка 18% по всім виплатам. Там є стандартна ставка, загальна, 15%, але ще є інші ставки: 6% за фрахт; 0%, 4%, 12% у страховиків; є ставка 18%; є ставка 5%. Але ж я хотіла повернутися до нашого Facebook. Оскільки ставка на доходи нерезидента який надає послуги реклами вона найбільша і становить 20%. І це ще не все. При виплаті таких доходів нерезиденту ви маєте сплатити цей дохід за власний рахунок і це вказано прямо в пп. 141.4.6 ПКУ. Якщо всі інші доходи ви можете виплачувати за мінусом таких податків, то за рекламу ви платите власним коштом. Ось такі новини.

 

***

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1