Відеоблоги

Звітування з податку на прибуток: що декларуємо, а що відстрочено

Ви дізнаєтесь:

1. Які зміни внесено в декларацію про прибуток.
2. Які показники декларуватимуться вперше.
3. Які норми щодо декларування відтерміновано.

Оберіть відео для перегляду

4.7(9)

Оцініть відео:

Звітування з податку на прибуток: що декларуємо, а що відстрочено

00:09:04

Мар'яна Кавин

4.7(9)

Оцініть відео:

В самій основній частині нові позначки з’явилися, у полі 10 «шапки» нова позначка про статус. У наc з’явилися хто? Юридичні особи-єдиноподатники, фізичні особи-єдиноподатники або незалежні професіонали, іноземні компанії, інститути спільного інвестування утворені без статусу юридичної особи. В тому числі це теж пов’язано із змінами озвученого мною закону. Далі. У новій редакції викладені додатки. ПН, це той додаток у якому йдеться про виплату нерезидентів, у «шапочці» та у самій табличній частині зміни відбулися. Додаток РІ, це податкові різниці і цей додаток доповнено тими колонками і рядочками, які відповідатимуть тим змінам, які прийняті з 23 травня, які уже працюють і за результатами року, хто звітувався за 2020 рік, стикнувся, можливо, з тим, що були відсутні рядочки, у яких слід показати нові податкові різниці, які уже діють з 23 травня 2020 року. І податківці нам роз’яснювали, показуйте у будь-якому рядку, просто підберіть правильно частину додатку РІ, ми пам’ятаємо з вами що ліва частина додатна, права частина це є від’ємна податкова різниця, зменшуюча. Тобто треба було в залежності від того в чому полягала податкова різниця обрати будь-яку клітинку лівої чи правої частини, а уже в самій основній частині декларації дати пояснення що там, припустимо, 30% експертна різниця, показана у рядочку такому-то, оскільки відсутні передбачені для цього графи. Так? Тобто ми з вами по суті ці зміни, які введені в декларацію, ми вже до них пристосувалися, оскільки різниці працювали і стосувалися ще й 2020 року. Далі. Додаток АМ, це там, де ми з вами розшифровуємо податкову амортизацію і цей додаток заповнюють виключно ті платники, які застосовують податкову амортизацію, а це означає що застосовують податкові різниці за розділом ІІІ, в тому числі пов’язано із новоствореною групою основних засобів, трошки далі я нагадаю про який пункт йдеться. В додатках ЗП, ВП (виправлення помилки) та ПП (пільги) – незначні правки.

Найбільше змін стосуються додатку із трьома буквами – КІК, контрольовані іноземні компанії. А саме, з’явилися нові додатки для відображення інформації про такі контрольовані іноземні компанії та розрахунку податку на прибуток цих КІКів. Це такі додатки: КІК до рядка 06.1 КІК декларації; КІК-К до рядка 02 КІК-К додатка КІК; КІК-ТЦ до додатка КІК; КІК-ЦП до рядків 1.2 КІК-ЦП, 1.3 КІК-ЦП додатка КІК-К. Але навіть ці зміни не будуть нами ніяким чином застосовані у декларації з податку на прибуток. Чому? А тому що відстрочено той період, з якого набирають чинності правила контрольованих іноземних компаній. Відстрочка відбувається на один рік, з 2021 на 2022 рік. Крім того передбачено що перший звіт по контрольованих іноземних компаніях може бути поданий не у 2023 році, а у 2024 році. У цьому випадку в даний звіт повинні бути включені ще й показники за 2022 рік. Підстава, ви бачите змінено редакцію п. 54 підрозділу 10 ПКУ. Дивіться на слайді.

Ділова мета. Хочу нагадати що власне новим законодавством, те яке ми з вами намагалися з ним справитися, це Закон No466, це закони які вносив зміни у грудні 2020 року, до розділу ІІІ. Так ось, одним з цих законів нам відстрочено ділову мету і кілька слів про це. Фактично до 23 травня 2020 року такий термін як «ділова мета» він був у Податковому кодексі, у пункті 14, там де термінологія. Але не було жодного податку чи норми в самому ПКУ, стосовно якої ця ділова мета застосовувалась би. І лише в судових засіданнях піднімався термін «ділова мета». Нарешті 23 травня 2020 року Законом No466 нам прописали, що якщо ми щось купуємо у нерезидентів (лише у нерезидентів) і якщо таке придбання немає ділової мети, ми отримуємо збільшуючи податкову різницю на повну суму придбання. Ця податкова різниця мала пріоритет над іншими. Тобто якщо цей нерезидент, у кого ми придбавали послуги чи товари, якщо він був у одно з переліків, або No1045 – низько податкові країни, або No480, то різниця 30% імпортна не застосовувалася на користь 100% збільшуючої різниці по діловій меті. Але так тривало не довго, рівно до кінця року, до 31.12.2020 р. А далі? А далі ділову мету відклали, перенесли, на цілий рік. Ура! У 2021 році ділова мета «відпочиває». Вона спрацює лише з 1 січня 2022 року і буде стосуватися лише контрольованих операцій, роялті, операцій з нерезидентами певних. Посилання на підпункти, стосовно яких ділова мета буде працювати, наведено на слайді. Хочу сказати, що цієї інформації, про діло мету, достатньо. Оскільки, як ви розумієте, до 1 січня 2022 року нам ще ці моменти підправлять і не один раз. Так? Ми уже не дивуємося з вами.

Далі. Тонка капіталізація, нова формула та новий порядок спрацюють уже за І квартал 2021 року. Щодо представництв. Нерезиденти, постійні представництва яких перебувають на обліку як платники податку на прибуток, зобов’язані протягом трьох місяців, це було з 1 січня 2021 року по 31 березня 2021 року, подати до контролюючих органів документи для взяття їх на облік як платників податку на прибуток. Відтерміновано до 1 січня 2022 року визнання платниками податку на прибуток нерезидентів за критеріями місця ефективного управління на території України. Ці всі зміни були внесені Законом No1117.

***

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1