Опис випуску
У випадку, якщо Ви забули зазначити початок або закінчення «декретної» відпустки, а граничний строк подання ЄСВ звіту пройшов, Вам потрібно подати за попередній звітний період з типом «додатковий», що містить титульний аркуш і таблицю 5 з типом «додаткова».
Зверніть увагу! Звіт із зазначенням типу форми «додаткова» не має містити таблиць 1-4.
Як заповнити додаткову таблицю 5 розглянемо на умовному прикладі.
15 вересня у працівниці закінчилась відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, а з 16 вересня їй надано відпустку по догляду за дитиною до 3-х років. Але у звіті з ЄСВ за вересень цю інформацію забули вказати. Помилку виявили лише 22 жовтня.
У заголовній частині таблиці 5 крім кода за ЄДРПОУ та найменування підприємства, треба зазначити місяць та рік за який звітуємось , а також відповідний тип форму звіту: тип форми: «початкова», «скасовуюча», «додаткова». У нашому прикладі – це додаткова таблиця 5 за вересень 2020 року.
У табличній частині на працівницю заповнюємо 2 рядки. В одному зазначаємо дані щодо відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, в другому – щодо відпуски по догляду до 3-х років.
В обох рядках у графі 6 Проставляємо «1», адже інформація стосується громадянки України.
У графі 8 зазначаємо категорію застрахованої особи. У першому рядку зазначаємо інформацію щодо закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Тож тут вказуємо категорію застрахованої особи «5». У другому рядку – категорію 6 – особи, яким надано відпустку по догляду за дитиною до 3‑х років.
Перелік категорій наведений у виносці під табличною частиною. Нагадаємо, що декретницям присвоєно такі категорії застрахованих осіб:
- 4 – особи, яким надано відпустку для догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку;
- 5 – особи, яким надано відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами;
- 6 – особи, яким надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Зверніть увагу: у таблиці 5 відображаємо тільки ці відпустки. Інформацію про щорічні відпустки, навчальні, додаткові соціальні на дітей, неоплачувані відпуски тощо тут не зазначаємо.
У графах 9 та 10 зазначаємо прізвище, імя та по батькові працівниці та її податковий номер.
Графа 11. Тут зазначаємо дати «декретних» відпусток, що припали на звітний місяць. Так, у першому рядку показуємо день закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами – 15. А у другому рядку – день початку відпустки по догляду за дитиною до 3‑х років – 16.
Зверніть увагу! Графи 12, 13, 14 та 15 при відображенні «декретних» відпусток не заповнюють!
Пенсійний фонд наголошує, що ці реквізити звичайні роботодавці заповнюють виключно за рядками, в яких відображені факти початку/закінчення трудових відносин та переведення на іншу посаду.У Графі 16 Зазначаємо найменування, дату і номер документа - наказу, на підставі якого було надано відпустку або вона завершується.
В нашому прикладі в першому рядку ми зазначаємо інформацію щодо закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Тому в графі 16 зазначаємо номер і дату наказу, на підставі якого працівниці було надано таку відпустку. Це наказ від 15 травня 2020 року за номером 34-в.
У другому рядку зазначаємо наказ від 15 вересня № 79-в за яким працівниці надано відпустку по догляду за дитиною до 3-х років.
Наприкінці проставляємо дату подання таблиці Звіту,
Зазначаємо податкові номери керівника і головного бухгалтера (за наявності такої посади).
У цьому полі посадові особи страхувальника засвідчують звітність з ЄСВ своїми підписами.
Частиною першою ст. 26 Закону № 2464 визначено, що посадові особи несуть адміністративну відповідальність, зокрема, за подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі.
За подачу таблиці 5 із статусом «додаткова» адміністративна відповідальність не застосовується. Адже таке виправлення помилок не стосується сум єдиного внеску.
Втім, якщо помилки будуть виявлені у ході перевірки, то можуть бути застосовані фінансові та адміністративні штрафи. як за подання недостовірних відомостей.
***