Лектор відеокурсу
-
Мар'яна Кавин
Практикуючий бухгалтер і податковий консультант CAP/СІРА, АССА DipIFR, IFA
Про що дізнаєтесь?
- Відкриття рахунку в mono: правила для ФОПів та юросіб, документи, умови користування
- Кабінет юридичної особи та застосунок: як працювати
- Виплата зарплати у monobank: різні способи та практичні поради
Слухати чи завантажити аудіозапис
Додаткові матеріали
Пропозиція працівнику про отримання заробітної плати на банківський рахунок
Заява про перерахування суми заробітної плати на банківський рахунок
Текстове розшифрування відео
Три способи виплати зарплати у monobank.
Розглянемо, як за допомогою інструментів Монобанку компанії та бухгалтери можуть швидко та зручно виплачувати заробітну плату працівникам. Існує три можливі способи.
- Зарплатний проєкт:
Ця функція доступна відразу після відкриття рахунку юридичної особи. Компанія відкриває рахунок і з нього виплачує зарплату. Обмежень та комісій немає. Платити можна як на картки Монобанку, так і на картки інших банків.
- Переваги:
- Відкриття займає нуль секунд, послуга доступна при відкритті рахунку.
- Повністю безоплатна.
- Виплачувати зарплати можна на картки всіх банків.
- Цілодобові платежі, швидке зарахування заробітних плат.
- Директор може переглядати та підписувати відомість у своєму мобільному застосунку Монобанку в один клік.
- Переваги для працівників:
- Зняття зарплати без комісії в будь-якому банкоматі до 50 000 гривень.
- Поповнення мобільного, оплата комунальних послуг та перекази без комісії.
- 20% кешбеку.
- Немає необхідності перекидати гроші із зарплатного банку на Моно.
- Тариф у Монобанку нульовий, немає комісії за розрахунково-касове обслуговування, картки працівників також безкоштовні.
Використання послуги у веб-кабінеті:
- Вхід: Зайти на сторінку компанії.
- Меню: Перед вами два рахунки: основний та для цільових витрат. У цьому ж меню нижче знаходиться кнопка "Виплата зарплатні".
- Завантаження відомості: При натисканні на кнопку "Виплата зарплатні" з'явиться область, в яку необхідно завантажити зарплатну відомість. Знизу знаходиться архів, де можна переглянути історію та деталі попередніх виплат.
- Кроки для виплати зарплати:
- Сплатити податки: Податки сплачуються окремо через вкладку "Платежі". Тут натискається "Ввести реквізити", додається IBAN, ЄДРПОУ, формується призначення, і проводиться податковий платіж. Потім цей платіж можна знайти у списку контактів чи виписці та повторити.
- Завантажити відомість: Натиснути кнопку "Завантажити з пристрою" або перетягнути файл у відповідну область. До файлу є певні вимоги, тому слід скористатись шаблонами. Зарплатна відомість повинна містити: прізвище, ім'я, по батькові, IBAN, суму коштів та індивідуальний податковий номер. Якщо ІПН немає, вказується тип та номер документа.
- Розпізнавання файлу: Після завантаження відомості веб-кабінет розпізнає файл. За замовчуванням буде відображатися, що це зарплата. Проте можна обрати тип виплати зі списку (наприклад, аванс, відрядження).
- Вибір періоду та рахунку: Необхідно обрати період, за який здійснюється виплата, а після цього вказати, що це виплата з основного рахунку. Якщо потрібно провести виплати з рахунку для цільових, змініть тип виплати, і під неї автоматично зміниться тип рахунку. Система самостійно формує призначення платежу відповідно до типу та періоду.
- Підтвердження та перевірка: Після перевірки натиснути "Підтвердити". Система перевірить файл (кілька хвилин) та поверне деталі перевірки. Тут відображаються назва, реквізити платежу та дані з відомості. Ретельно перевірте, чи всі працівники у списку та чи всі дані збігаються. Також перейдіть на вкладку "Податки" та перевірте, чи підтягнулись правильні платежі по податках.
- Відправлення платежу: Якщо все добре, відправте платіж на підпис директора або підпишіть його самостійно, якщо маєте такі повноваження. Після цього оберіть "Відправити". Платіж автоматично відправиться на проведення, а документ збережеться. Одразу після відправлення платіж отримає статус "обробляється банком". Як тільки платіж буде проведено, можна експортувати відомість, натиснувши на "Деталі відомості" та переглянути відомість.
- Реєстрові виплати для юридичних осіб:
Цей варіант підійде компаніям, які не мають поточного рахунку у Монобанку. Щоб платити зарплату, можна відкрити транзитний рахунок у Монобанку, закинути на нього певну суму грошей і розподілити її на картки працівників.
- Переваги:
- Значно прискорює роботу бухгалтера, оскільки сотні виплат здійснюються одночасно та автоматично зараховуються на картки працівників.
- Щоб завантажити відомість та сформувати звітність, потрібно лише два кліки.
- Доступ до платежів та аналітики 24/7, зручне відстеження онлайн-руху та обробки відомостей.
- Відкриття транзитного рахунку: Компанії необхідно заповнити анкету, надіслати документи Монобанку, зачекати, поки банк зв'яжеться для узгодження умов, і укласти договір. Відкриття та обслуговування такого рахунку абсолютно безоплатне, комісія за зарахування коштів відсутня.
- Реєстрові виплати для ФОП:
Цей варіант для ФОПів, які мають найманих працівників. Для виплати зарплати в таких випадках не потрібно окремо проводити кожен платіж, а можна швидко завантажити реєстр з усіма отримувачами і розподілити зарплату.
Використання цих інструментів дозволяє автоматизувати, прискорити та полегшити роботу бухгалтера. Монобанк пропонує банкінг без зайвого клопоту, нульові тарифи на відкриття та переказ коштів, а також постійну консультаційну підтримку.
5(2)
Оновлений формат навчання! Як дивитись, слухати або читати всі уроки?
5(2)
5(5)
Урок 1. Рахунок ФОПа у mono: відкриття та умови користування.
Мар'яна Кавин
5(5)
5(2)
Урок 2. Рахунок юридичної особи: документальне оформлення відкриття та умови користування.
Мар'яна Кавин
5(2)
5(2)
Урок 3. Як працювати з кабінетом юридичної особи?
Мар'яна Кавин
5(2)
5(2)
Урок 4. Три способи виплати зарплати у monobank.
Мар'яна Кавин
5(2)
0(0)
Урок 5. Застосунок monobank для бізнесу.
Мар'яна Кавин
0(0)
0(0)
Урок 6. Еквайринг для бізнесу у mono.
Мар'яна Кавин
0(0)